Strona główna
środa, 26 kwietnia 2017 r.
Imieniny: Marii, Marzeny, Marceliny

PROGRAM ŚWIĘTA

Strona główna » Galerie - Wszystkie inne » XXXIII Święto Kwiatów Owoców i Warzyw - 2010 » PROGRAM ŚWIĘTA

nagłówek

Pobierz plakat-program [PDF 2,7MB]
Pobierz program w wersji tekstowej [PDF 0,23MB]

Sobota 18.09.2010 r.

10.00 Otwarcie XIII Targów Ogrodniczo-Rolnych (tereny OSiR, ul. Pomologiczna 8)
11.00 Zbiórka uczestników Parady, ul.Rybickiego
11.30 Przemarsz świątecznej parady ulicami miasta: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorska, Rynek

Scena główna na Rynku

12.00 Oficjalne otwarcie XXXIII Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw:
 
  • widowisko plenerowe „U źródeł życia"
  • powitanie gości
  • wystąpienie Leszka Trębskiego - Prezydenta Miasta Skierniewice
  • okolicznościowe przemówienia
  • debiutancki koncert Skierniewickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej
  • gotowanie i degustacja „Jabłonnika na mięcie"
  • degustacja „Skierlotki"
13.30 Koncert „Gminy skierniewicom"
15.00 XV edycja konkursu Miasto Pięknych Dziewczgt „Kwiat Skierniewic
  Impreza towarzysząca: pokazy kulturystyczne
18.00 Koncerty artystów:
 
  • Stauros
  • Liber & Sylwia Grzeszczak
  • Danzel
21.30 Pokaz sztucznych ogni (sponsor pokazu Mirbud S.A.)
22.10 Gwiazda wieczoru
  Andrzej Piaseczny - koncert przy użyciu technologii 3D (sponsor koncertu Mirbud S.A.)

Scena przy MCK

13.00 Koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Poczty Polskiej
14.00 „Na ludową nutę" koncert z udziałem:
 
  • Zespołu „Srebrne Arki"
  • zespołu śpiewaczego „Lipkowianki" z Niesułkowa
  • Kapeli Ziemi Skierniewickiej im. St. Klejnasa
16.00 Rozstrzygnięcie konkursu carvingowego o puchar Skierniewic
17.00 Koncert laureatów konkursu „Ale talent" z udziałem m.in. zespołów muzycznych „Black label", „Daleko od domu"

Niedziela 19.09.2010 r.

9.30 Msza św. dziękczynna za zebrane plony z prośbą o Boże błogosławieństwo dla pracujących w ogrodnictwie i rolnictwie (kościół p.w. Św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach)

Scena główna na Rynku

12.00 Występ zespołów:
 
  • ART-Station - program taneczny
  • TĘCZA - program muzyczno-taneczny
15.00 Kabareton:
 
  • Łowcy. B
  • Kabaret Smile
17.00 Covery:
 
  • „Lord" cover zespołu Queen
  • „Belfast sound of Boney M”
  • „Abba Mia"
19.45 Janusz Laskowski
21.00 Pokaz Laserowy
21.30 Gwiazda wieczoru
  Kayah

Scena przy MCK

12.00 Koncert kapeli Jerzego Jasiaka
13.00 „Śpiewaj i Tańcz" - program z udziałem zespołów:
 
  • SP nr 2. w Skierniewicach
  • Dream Dance
  • Nowa Fala
15.00 Rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną szarlotkę „Skierlotkę"
15.30 „Twist and Rock&Roll - przeboje lat 60-70-tych" - program artystyczny w wykonaniu zespołu z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury
16.30 „Magia Tańca" - koncert Akademii Tańca „4-20"

Imprezy towarzyszące

  • Wystawa „Kwiatowe i filmowe kreacje' z kolekcji Andrzeja Pawlikowskiego i Michała Gafęzowskiego - hol główny MCK (sobota - niedziela, 10.00 -18.00)
  • Pejzaż ojczysty - wystawa pokonkursowa XI Ogólnopolskiego Biennale Sztuki Nieprofesjonalnej (MCK, sobota - niedziela, 10.00 -18.00)
  • „Owocowe dekoracje" - konkurs carvingowy o puchar Skierniewic, galeria MCK (sobota, 10.00 -16.00)
  • „Owocowe dekoracje" - warsztaty carvingowe, galeria MCK (niedziela. 10.00 -17.00)
  • „Tajemniczy ogród" - konkurs plastyczny - plac przed MCK (sobota, 15.00)
  • Konkurs na świąteczna, szarlotkę „skierlotkę" - plac przed MCK (niedziela, 12.00 – 15.00
  • Kiermasz sztuki - plac przed MCK
  • XIII Targi Ogrodniczo-Rolne - OSiR, ul. Pomologiczna 8 i Pomologiczna 10 (sobota - niedziela. 10.00 - 18.00)
  • Wręczenie nagród laureatom XIII Targów Ogrodniczo-Rolnych oraz ogłoszenie wyników konkursu na „Największy owoc i warzywo" - OSiR (sobota. 16.00)
  • „Dni otwarte w Parowozowni": zwiedzanie kolekcji zabytkowego taboru w grupach pod opieka, przewodnika - Łowicka 1 (sobota - niedziela; 12.00. 13.00. 14.00 oraz 15.00; wstęp wolny)
  • Mecz VI Ligi: SAS - UNIA - WARTA DZIAŁOSZYN - OSiR boisko główne (sobota 16.00 - 18.00)
  • Mecz Ligi Okręgowej: SORENTO ZADĘBIE - KORONA WEJSCE OSiR boisko główne (niedziela 15.00 -17.00)
  • Mecz II ligi Hokeja na trawie: Polonia - SMS Poznań -OSiR boisko z nawierzchnią sztuczną przy ul. Pomologicznej 10 (niedziela 11.00 - 14.00)
  • DELTA Rally Cup -rajd samochodowy na dochodzenie OSiR bieżnia stadionu OSiR ul. Pomologiczna 8 (sobota 13.30 -16.00; organizatorzy: OSiR oraz Pracownia Geodezyjna DELTA Adrian Cichoń)
  • Sprzedaż dukatów lokalnych (1 pieniążki - 4zł i dukat srebrny - 120zł) z wizerunkiem profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka (kasa Kina Polonez + stoisko na Rynku przed Ratuszem)
  • „Zielono mi..." - wystawa drzew i krzewów ozdobnych Green Market Sp. z o.o. (sobota - niedziela, 10.00 -18.00. wstęp wolny)
  • Kinoteatr Polonez - premiera filmu: "Biała i Strzała podbijają kosmos" - 3D prod. USA (seans biletowany), ponadto:
    • Awatar: wersja specjalna" 3D (nowa wersja reżyserska, seans biletowany)
    • „Tak to się teraz robi" - komedia prod. USA (seans biletowany)
  • Akcja prozdrowotna Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Skierniewicach pod hasłem „Człowiek i miasto" (sobota, 11.00 -18.00, teren przed kinem POLONEZ):
    • badania na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy* badanie ciśnienia krwi
    • udzielanie porad w zakresie racjonalnego żywienia, uzależnień i jak zerwać z nałogiem palenia tytoniu
    • porady lekarza pediatry w zakresie szczepień (12.00 -16.00)
    • udzielanie informacji dotyczących szczepień przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu
    • rozdawnictwo materiałów edukacyjnych
    • konkursy dla dzieci
  • Fundacja Rozwoju kardiologii Skierniewickiej „Serce" zaprasza na konsultacje kardiologiczne pomiaru ciśnienia, poziomu cholesterolu, cukru i trójglicerydów w ramach obchodów światowego Dnia Serca (niedziela, 11.00 -17.00, Kinoteatr Polonez - wejście z prawej strony)
  • II Ogólnopolski Zlot CABRIO (sobota 12.00 -15.00, parking przy ul. Jagiellońskiej visa - vis byłego Urzędu Wojewódzkiego)
  • Skierniewickie Stowarzyszenie Motocyklowe „Żelazny orzeł" (niedziela 10.00 - 13.00, parking przy ul. jagiellońskiej visa - vis byłego Urzędu Wojewódzkiego)
  • Listy z Szopciem (akcja uliczna, sobota)

Program XXXIII Święta Kwiatów Owoców i Warzyw w Instytucie Warzywnictwa im. Emila Chroboczka - Osada Pałacowa, ul. Konstytucji 3 Maja 1/3

  • Wystawa warzyw „Wiwat warzywa" (Sola Seminaryjna, sobota 11.00 -18.00, niedziela 10.00 -18.00)
  • Prezentacja odmian warzyw hodowli Instytutu Warzywnictwa
  • Prezentacja odmian warzyw polskich firm nasiennych (Sala Seminaryjna, sobota 11.00 - 18.00. niedziela 10.00 - 18.00)
  • Poradnictwo z zakresu produkcji warzyw (sobota - niedziela 12.00 -15.00)
  • Promocja projektów realizowanych w Instytucie Warzywnictwa (Sala Seminaryjna, sobota 11.00 -18.00, niedziela 10.00 -18.00)
  • Zwiedzanie Certyfikowanego Ekologicznego Pola Doświadczalnego - grupy zorganizowane (sobota 11.00 -15.00, niedziela 10.00 -15.00)
  • Promocja i degustacja grzybów uprawnych - stoiska stowarzyszenia Branży Grzybów uprawnych (sobota 11.00 -18.00, niedziela10.00 -18.00)
  • Degustacja produktów tradycyjnych województwa lubuskiego (sobota 11.00 -18.00. niedziela 10.00 -18.00
  • Stoiska promocyjne firm. m.in. Degustacja produktów owocowo - warzywnych, gry, zabawy, konkursy dla najmłodszych (Grupa Hortex) - Konkursy dla dzieci „Pan Karp" (Towarzystwo Promocji Ryb), Prezentacja nowoczesnych systemów grzewczych (Defro)
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie
  • Bezpłatne badania cery i porady kosmetyczne Oriflame (sobota 11.00 -18.00, niedziela 10.00 - 18.00)
  • Salon samochodowy firm: Toyota i Ford (Sobota 11.00 -18.00, niedziela 10.00 -18.00)
  • Zwiedzanie Pałacu Prymasowskiego (wstęp 5 zł; sobota - niedziela 12.00 -15.00)

Program XIII Targów Ogrodniczo-Rolnych oraz XXXIII Skierniewickiego święta Kwiatów, Owoców i Warzyw Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, ul. Pomologiczna 8 (hala OSiR)

  • Wystawa kwiatów, owoców i produktów pszczelich (sobota 11.00 -18.00. niedziela 10.00 -18.00)
  • Wystawa drzew i krzewów ozdobnych - Z.D. ISK Nowy Dwór (sobota 11.00 - 18.00. niedziela 10.00 -18.00)
  • Wystawa malarska Zbigniewa Matyska (sobota 11.00 -18.00, niedziela 10.00 - 18.00)
  • Wystawa fotograficzna „Skierniewice - Moje Miasto" (sobota 11.00 -18.00. niedziela 10.00 - 18.00)
  • Pogadanki z sadownictwa i kwiaciarstwa (sobota 13.00 -15.00, niedziela 10.00 -12.00)
  • Poradnictwo fachowe z sadownictwa (sobota, niedziela 11.00 - 14.00)
  • Poradnictwo fachowe z zakresu roślin ozdobnych (sobota - niedziela 14.00 -17.00)
  • Poradnictwo fachowe z zakresu pszczelnictwa (sobota - niedziela 14.00 -17.00)
  • Degustacja miodów (sobota 11.00 -16.00. niedziela 10.00 -15.00)
  • Kiermasz wydawnictw sadowniczych i kwiaciarskich (sobota li.00 -18.00, niedziela 10.00 -18.00)
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród konkursu fotograficznego „Skierniewice - Moje Miasto" (sobota 17.00 -18.00)
  • Pogadanki z zakresu:
    • sadownictwa (sobota 13.00 -14.30, niedziela 10.00 -11.30)
    • roślin ozdobnych (sobota 14.30-16.00, niedziela n.30-13.00)

Miejski Ośrodek Kultury

sobota, 18 września

16:00 – 18:00 Scena główna
XV edycja konkursu Miasta Pięknych Dziewcząt "Kwiat Skierniewic" Miejski Ośrodek Kultury i Agencja ESTET Impreza towarzysząca – pokazy kulturystyczne PBC Pro Sport Skierniewice.
11:00 – 18:00 Teren przed kinem POLONEZ
Akcja prozdrowotna Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach pod hasłem „Człowiek i miasto”
  • badania na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy
  • badanie ciśnienia krwi
  • udzielanie porad w zakresie racjonalnego żywienia, uzależnień i jak zerwać z nałogiem palenia tytoniu
  • rozdawnictwo materiałów edukacyjnych
  1. „Zielono mi...” - Wystawa drzew i krzewów ozdobnych
    Green Market Sp. z o. o. Skierniewice ul. Miedniewicka 14.
    (wstęp wolny) godz. 10:00 –
    18:00
  2. Kinoteatr Polonez
    • Premiera filmu „Biała i Strzała podbijają kosmos” – 3D
      (impreza biletowana) prod. USA godz: 13:00. 15:00, 17:00 19:00
    • Avatar 3D (nowa wersja reżyserska) godz. 21:00
    • „Tak to się teraz robi” – komedia prod. USA 17:30, 19:30, 21:30
  3. Sprzedaż dukatów lokalnych ( 4 pieniążki – 4zł i dukat srebrny - 120zł) z wizerunkiem profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka. (kasa Kina Polonez + rynek)

niedziela, 19 września

godz. 11:00 – 17:00 Kinoteatr Polonez
Fundacja „Serce” ze Skierniewic włącznie z obchodami Światowego Dnia Serca zaprasza na konsultacje kardiologiczne pomiaru ciśnienia, poziomu cholesterolu, cukru i trójglicerydów (wejście z prawej strony)
Scena główna
koncert Zespołu Piosenki Dziecięcej „Tęcza”

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

patroni i sponsorzy

Strona główna Drukuj dokument
KALENDARZ IMPREZ

  Kwiecień 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 33

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe