Strona główna
wtorek, 28 marca 2017 r.
Imieniny: Aniela, Sonia

Kalendarz

Strona główna » Kalendarz

 • 1 Kwiecień 2017

  Charytatywny Turniej Futsalu - Gramy dla Konrada

   Rywalizacja amatorskich drużyn w futsalu, pokaz mistrza polski freestyle Krzysztofa Golonki, synchroniczny pokaz trików piłkarskich duetu Martyny Gaworek i Przemysława Mistrzaka, licytacje piłkarskich gadżetów, czy występy Kacpra Pałatyńskiego mistrza Polski Juniorów w yoyo oraz ekipy tanecznej Egurrola Dance Studio – to i wiele więcej czeka na nas, już 1 kwietnia. W sobotę wszyscy gramy bowiem do jednej bramki – dla Konrada Sobolewskiego.

  Mamy piłkarską niespodziankę dla wszystkich fanów tej dyscypliny sportu. Już w najbliższą sobotę na starej hali ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Pomologicznej 10 odbędzie się - Charytatywny Turniej Futsalu o puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Zapraszamy do udziału drużyny amatorskie, przyjaciół z podwórka i pracy. Zgłoszenia pod nr telefonu: 784-055-306, wpisowe 200 zł +. Oprócz sportowej rywalizacji będziemy mogli zobaczyć także niezwykle utalentowanych piłkarsko zawodników: Krzysztofa Golonkę (Mistrza Polski freestyle)duet: Przemysław Mistrzak i Martyna Gaworek w synchronicznym pokazie trików piłkarskich freestyle football. W akcji zobaczymy Mistrza Polski Juniorów w YoYo - Kacpra Pałatyńskiego oraz ekipę taneczną z Egurrola Dance Studio. Na przybyłych czekają także konkursy i atrakcje, loteria fantowa oraz charytatywne licytacje. Podczas aukcji będzie można wylicytować przedmioty z autografami piłkarzy reprezentacji Polski (Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Glika, Arka Milika, Łukasza Fabiańskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Grosickiego, Łukasza Piszczka, jak również trenera Adama Nawałki i dyrektora sportowego Tomasza Iwana. 

   
  Startujemy już o godz. 12:00. Tego dnia wszyscy będziemy grać do jednej bramki. Wpływy z turnieju zostaną bowiem przekazane na leczenie Konrada Sobolewskiego, chorego na napadową nocną hemoglobinurię. Nie może Was zabraknąć.
  wydarzenie dodał : administrator
 • 2 Kwiecień 2017

  II Skierniewicki Bieg Papieski

   W niedzielę, 2 kwietnia odbędzie się drugi Skierniewicki Bieg Papieski zorganizowany dla upamiętnienia 12 rocznicy śmierci Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy podobnie jak przed rokiem będą mieli do pokonania 7 kilometrowy odcinek od nowej parafii przy ul. Armii Krajowej do kościoła Garnizonowego. 


  W ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji biegu na starcie zameldowało się blisko 60 chętnych. Inicjatorem było Stowarzyszenie Olimpijczyk wraz z parafią Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na Widoku. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godz. 11:30 uroczystą mszą świętą. Po błogosławieństwie ok. godz. 13:00 uczestnicy wyruszą w drogę, każdy z własną intencją w sercu. Skierniewiczanie będą mieli do pokonania blisko siedmio-kilometrowy odcinek od parafii przy ul. Armii Krajowej, ulicami Skierniewic, aż po pomnik Jana Pawła II przy kościele Garnizonowym p.w. Wniebowzięcia NMP. Udział w biegu jest oczywiście bezpłatny. Widzimy się na starcie! Regulamin dostępny w załączeniu poniżej.
   
   
  Serdecznie zapraszamy!
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 5 Kwiecień 2017

  Spotkanie z genealogiem

  5 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych badaniem swoich więzi rodzinnych na spotkanie z historykiem dr Adrzejem Kompą. Początek o godz. 18:29 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skierniewice przy ul. Senatorskiej 10. Wstęp wolny!

  Tym razem gościem skierniewickiego Klubu Genealogów będzie dr Andrzej Kompa, historyk, adiunkt na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, który prowadzi warsztaty genealogiczne. Podczas spotkania tradycyjnie będzie można dowiedzieć się w jaki sposób odtwarzać drzewo genealogiczne, co pomoże bliżej poznać swoich przodków. Warto dodać, że działalność klubu działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Skierniewic została zainicjowana 30 sierpnia. Inicjatorem powstania był wiceprezydent Jarosław Chęcielewski. 

  UWAGA! Pierwszy termin 22 marca został odwołany z powodu choroby. 
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 7 Kwiecień 2017

  IV Ekstremalna Droga Krzyżowa w Skierniewicach

   7 kwietnia zachęcamy do udziału w kolejnej ekstremalnej drodze krzyżowej. Podobnie jak przed rokiem uczestnicy będą mieli do pokonania 26 km odcinek wokół naszego miasta. Na trasie tradycyjnie czekać będzie czternaście stacji, a na zakończenie ciepła grochówka dla każdego. Startujemy o godz. 16:00 sprzed kościoła garnizonowego.  Wiecej informacji (TUTAJ).


  Na drogę należy zabrać wygodne obuwie, ciepłe ubrania, chroniące przed ewentualnym deszczem, kaloryczne jedzenie, latarkę i odblaski. Osoby niepełnoletnie powinny iść z dorosłym opiekunem. Przemarsz miedzy stacjami będzie odbywał się w milczeniu. Na trasie będą również kapłani pełniący posługę w sakramencie pokuty. Na zakończenie Drogi Krzyżowej na wszystkich uczestników czeka grochówka i ciepłe napoje przygotowane przez skierniewickich harcerzy. Organizatorem spotkania jest ks. mjr Paweł Piontek. Wymarsz grup maksymalnie dziesięcioosobowych sprzed kościoła garnizonowego od godz. 16.00 do 17.00. Każda grupa, tradycyjnie otrzyma brzozowy krzyż, książeczkę z rozważaniami, mapkę z trasą, która jest taka sama jak w zeszłym roku (26 km) oraz pamiątkową plakietkę.
   

  (Kliknij TUTAJ
   aby powiększyć)

  Trasa IV Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:

  1.KRZYŻ NAD ZALEWEM                            
  2.KOŚCIÓŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ZADĘBIU        
  3.KAPLICZKA U ZBIEGU ULIC MŁYNARSKIEJ I FELIKSÓW
  4.KAPLICZKA W KRĘŻCACH  
  5.TABLICA UPAMIĘTNIAJĄCA ROZSTRZELANYCH MIESZKAŃCÓW SKIERNIEWIC
  6.KAPLICZKA W MOKREJ LEWEJ                                                                    
  7.KAPLICZKA W MOKREJ
  8.KOŚCIÓŁ N.S.P.J. (KRZYŻ PAPIESKI)
  9.KAPLICA W SZPITALU (I piętro)
  10.KAPLICZKA NA SKRZYŻOWANIU ULIC SOBIESKIEGO I UNII EUROPEJSKIEJ    
  11.KRZYŻ U ZBIEGU ULIC UNII EUROPEJSKIEJ I MIEDNIEWICKIEJ
  12.KAPLICZKA M.B. POMPEJAŃSKIEJ NA ULICY MIEDNIEWICKIEJ 35
  13.KAPLICZKA U ZBIEGU ULIC GRANICZNEJ I STROBOWSKIEJ
  14.KOŚCIÓŁ GARNIZONOWY 

  Kilka ważnych zasad

  1.EDK to czas rozważania o Męce Pana Jezusa i zmaganie się z trudnościami drogi
  2.Nie jest to żadna rywalizacja ani wyścig
  3.Zachowaj milczenie, aby nie przeszkadzać innym w rozważaniu treści stacji drogi krzyżowej 
  4.Nie jest to spacer rekreacyjny ale wydarzenie religijne
  5.Wspieraj swego współbrata kiedy doświadcza kryzysu podczas drogi
  6.Na drogę zabierz ze sobą intencję za którą chcesz ofiarować swój trud Jezusowi

   
  Do zobaczenia na trasie!
  wydarzenie dodał : administrator
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Marzec 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 59

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe