Strona główna
piątek, 24 listopada 2017 r.
Imieniny: Emma, Roman

Kalendarz

Strona główna » Kalendarz

 • 1 Kwiecień 2017

  Charytatywny Turniej Futsalu - Gramy dla Konrada

   Rywalizacja amatorskich drużyn w futsalu, pokaz mistrza polski freestyle Krzysztofa Golonki, synchroniczny pokaz trików piłkarskich duetu Martyny Gaworek i Przemysława Mistrzaka, licytacje piłkarskich gadżetów, czy występy Kacpra Pałatyńskiego mistrza Polski Juniorów w yoyo oraz ekipy tanecznej Egurrola Dance Studio – to i wiele więcej czeka na nas, już 1 kwietnia. W sobotę wszyscy gramy bowiem do jednej bramki – dla Konrada Sobolewskiego.

  Mamy piłkarską niespodziankę dla wszystkich fanów tej dyscypliny sportu. Już w najbliższą sobotę na starej hali ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Pomologicznej 10 odbędzie się - Charytatywny Turniej Futsalu o puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Zapraszamy do udziału drużyny amatorskie, przyjaciół z podwórka i pracy. Zgłoszenia pod nr telefonu: 784-055-306, wpisowe 200 zł +. Oprócz sportowej rywalizacji będziemy mogli zobaczyć także niezwykle utalentowanych piłkarsko zawodników: Krzysztofa Golonkę (Mistrza Polski freestyle)duet: Przemysław Mistrzak i Martyna Gaworek w synchronicznym pokazie trików piłkarskich freestyle football. W akcji zobaczymy Mistrza Polski Juniorów w YoYo - Kacpra Pałatyńskiego oraz ekipę taneczną z Egurrola Dance Studio. Na przybyłych czekają także konkursy i atrakcje, loteria fantowa oraz charytatywne licytacje. Podczas aukcji będzie można wylicytować przedmioty z autografami piłkarzy reprezentacji Polski (Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Glika, Arka Milika, Łukasza Fabiańskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Grosickiego, Łukasza Piszczka, jak również trenera Adama Nawałki i dyrektora sportowego Tomasza Iwana. 

   
  Startujemy już o godz. 12:00. Tego dnia wszyscy będziemy grać do jednej bramki. Wpływy z turnieju zostaną bowiem przekazane na leczenie Konrada Sobolewskiego, chorego na napadową nocną hemoglobinurię. Nie może Was zabraknąć.
  wydarzenie dodał : administrator
 • 1 Kwiecień 2017

  XII Sympozjum Dar Życia

  1 kwietnia w Skierniewicach odbędzie się kolejna edycja Sympozjum „Dar życia" pod hasłem – „Dar Życia Łaską Ojca i Skarbem Narodu”. W tym roku gościem specjalnym będzie aktor znany z seriali „Plebania”, czy „Czas Honoru” Dariusz Kowalski.


  Sympozjum rozpocznie się mszą św. pod przewodnictwem biskupa Wojciecha Osiała o godz. 9:00 w kościele parafii św. Stanisława BM. Następnie od godz. 10:00 przewidziano rejestrację uczestników w kinoteatrze Polonez. Plan sympozjum przedstawia się następująco:

  10:30 – powitanie uczestników – ks. Grzegorz Gołąb, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.
  10:50 - „Moc Słowa Bożego" - ks. biskup Wojciech Osiał
  11:15 - „Skąd się biorą rodzice?" - Agnieszka Porzezińska
  12:00 - „Gdzie spotkałem Boga" - świadectwo – Dariusz Kowalski
  12:30 – przerwa kawowa
  13:15 - „Miłość Niepojęta" - zespół El Camino – muzyczno-jazzowa Droga Krzyżowa
  14:15 - „Twoje dziecko on-line. Charakterystyka najnowszych zagrożeń internetowych" - Piotr Deputowski (prezentacja dla osób dorosłych)
  15:00 – podsumowanie i zakończenie sympozjum.
   Serdecznie zapraszamy!

   

  wydarzenie dodał : administrator
 • 2 Kwiecień 2017

  II Skierniewicki Bieg Papieski

   W niedzielę, 2 kwietnia odbędzie się drugi Skierniewicki Bieg Papieski zorganizowany dla upamiętnienia 12 rocznicy śmierci Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy podobnie jak przed rokiem będą mieli do pokonania 7 kilometrowy odcinek od nowej parafii przy ul. Armii Krajowej do kościoła Garnizonowego. 


  W ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji biegu na starcie zameldowało się blisko 60 chętnych. Inicjatorem było Stowarzyszenie Olimpijczyk wraz z parafią Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny na Widoku. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godz. 11:30 uroczystą mszą świętą. Po błogosławieństwie ok. godz. 13:00 uczestnicy wyruszą w drogę, każdy z własną intencją w sercu. Skierniewiczanie będą mieli do pokonania blisko siedmio-kilometrowy odcinek od parafii przy ul. Armii Krajowej, ulicami Skierniewic, aż po pomnik Jana Pawła II przy kościele Garnizonowym p.w. Wniebowzięcia NMP. Udział w biegu jest oczywiście bezpłatny. Widzimy się na starcie! Regulamin dostępny w załączeniu poniżej.
   
   
  Serdecznie zapraszamy!
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 2 Kwiecień 2017

  Spot Skierniewickich Klasyków

   Mimo, że do oficjalnego powitania sezonu pozostało jeszcze trochę czasu to już w najbliższą niedzielę między godz. 16:00, a 19:00 zapraszamy na płytę skierniewickiego Rynku na spot skierniewickich klasyków. 


  Mamy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów motoryzacji klasycznej. Po zimowej przerwie na płytę Rynku powrócą fiaty, polonezy, trabanty czy zabytkowe motocykle, a wszystko dzięki pierwszemu z cykli spotkań Skierniewickich Klasyków. Będzie to pierwsza w tym roku okazja, aby na własne oczy podziwiać te piękne, zabytkowe samochody oraz spotkać się w gronie pasjonatów, pochwalić się nowymi zakupami, bądź efektami zimowych remontów 
  i garażowych prac.
   
  Powitanie sezonu 30 kwietnia

  Przypomnijmy, że tegoroczne powitanie sezonu Skierniewickich Klasyków planowane jest na 30 kwietnia w godz. 12:00 – 17:00. Tradycyjnie nie zabraknie na nim gości z całej Polski. Będą konkursy dla pojazdów i ich właścicieli, jak również dla gości zwiedzających zlot. Wybierzemy najstarszy, najciekawszy, najlepiej stuningowany samochód i motocykl zlotu. Odbędzie się również konkurs rdzy i patyny oraz turniej wiedzy motoryzacyjnej. Dlatego już teraz zapraszamy do udziału w zlocie właścicieli pojazdów wyprodukowanych do roku 1992, które zostały zaprezentowane jeszcze w latach 80 (pojazdy rodzimej produkcji nie są objęte limitami), auta młodsze potocznie zwane freshtimerami, wyprodukowane po 92 roku, których stan zachowania jest jak najbliższy fabrycznemu, jak również nietuzinkowe bądź podrasowane (customy, wersje i modele wyprodukowane w niewielkiej ilości egzemplarzy).
   

  Regulamin imprezy "Powitanie Sezonu 2017 Skierniewickie Klasyki":na skierniewickieklasyki.pl/
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 4 Kwiecień 2017

  Jak starożytni wyobrażali sobie wszechświat

  Miejska Biblioteka Publiczna w Skierneiwicach zaprasza na wykład dr. Rafała Kępy "Jak starożytni wyobrażali sobie wszechświat" realizowanego w RAMACH PROJEKTU GALAKTYKA WIEDZY. Wykład odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. w godz. 18.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
   
  Rafał Kępa, absolwent studiów filozoficznych (1998 rok) i filologicznych (2002 rok) Uniwersytetu Łódzkiego. W 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych z zakresu filozofii średniowiecznej. Od 2005 roku pracuje w Katedrze Informatologii i Bibliologii (dawniej Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa) Uniwersytetu Łódzkiego. 
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 4 Kwiecień 2017

  Koncert dyplomantów w Izbie Historii Skierniewic

   4 kwietnia w Izbie Historii Skierniewic zapraszamy na kolejny koncert dyplomantów. O godz. 17:00 wystąpią: Justyna Przybysz i Katarzyna Kwiatkowska w programie Luigiego Boccheriniego, J. S. Bacha, Andre Servaisa, Auguste Franchomme, Josepha Haydna i Davida Poppera. Zapraszamy! 

  W cyklu Koncerty dyplomantów wystąpi Justyna Przybysz, dyplomantka Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Skierniewicach w klasie wiolonczeli Katarzyny Horbowicz-Kinal. Towarzyszyć jej będzie Katarzyna Kwiatkowska, pianistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz studiów podyplomowych w Stätliche Hochschule für Musik w Karlsruhe. W programie koncertu usłyszymy utwory Luigi Boccheriniego, J. S. Bacha, Andre Servaisa, Auguste Franchomme, Josepha Haydna i Davida Poppera.
   

  Serdecznie zapraszamy! 

  wydarzenie dodał : administrator
 • 5 Kwiecień 2017

  Spotkanie z genealogiem

  5 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych badaniem swoich więzi rodzinnych na spotkanie w skierniewickim klubie genealogów. Początek o godz. 18:29 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skierniewice przy ul. Senatorskiej 10. Wstęp wolny!
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 7 Kwiecień 2017

  IV Ekstremalna Droga Krzyżowa w Skierniewicach

   7 kwietnia zachęcamy do udziału w kolejnej ekstremalnej drodze krzyżowej. Podobnie jak przed rokiem uczestnicy będą mieli do pokonania 26 km odcinek wokół naszego miasta. Na trasie tradycyjnie czekać będzie czternaście stacji, a na zakończenie ciepła grochówka dla każdego. Startujemy o godz. 16:00 sprzed kościoła garnizonowego.  Wiecej informacji (TUTAJ).


  Na drogę należy zabrać wygodne obuwie, ciepłe ubrania, chroniące przed ewentualnym deszczem, kaloryczne jedzenie, latarkę i odblaski. Osoby niepełnoletnie powinny iść z dorosłym opiekunem. Przemarsz miedzy stacjami będzie odbywał się w milczeniu. Na trasie będą również kapłani pełniący posługę w sakramencie pokuty. Na zakończenie Drogi Krzyżowej na wszystkich uczestników czeka grochówka i ciepłe napoje przygotowane przez skierniewickich harcerzy. Organizatorem spotkania jest ks. mjr Paweł Piontek. Wymarsz grup maksymalnie dziesięcioosobowych sprzed kościoła garnizonowego od godz. 16.00 do 17.00. Każda grupa, tradycyjnie otrzyma brzozowy krzyż, książeczkę z rozważaniami, mapkę z trasą, która jest taka sama jak w zeszłym roku (26 km) oraz pamiątkową plakietkę.
   

  (Kliknij TUTAJ
   aby powiększyć)

  Trasa IV Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:

  1.KRZYŻ NAD ZALEWEM                            
  2.KOŚCIÓŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ZADĘBIU        
  3.KAPLICZKA U ZBIEGU ULIC MŁYNARSKIEJ I FELIKSÓW
  4.KAPLICZKA W KRĘŻCACH  
  5.TABLICA UPAMIĘTNIAJĄCA ROZSTRZELANYCH MIESZKAŃCÓW SKIERNIEWIC
  6.KAPLICZKA W MOKREJ LEWEJ                                                                    
  7.KAPLICZKA W MOKREJ
  8.KOŚCIÓŁ N.S.P.J. (KRZYŻ PAPIESKI)
  9.KAPLICA W SZPITALU (I piętro)
  10.KAPLICZKA NA SKRZYŻOWANIU ULIC SOBIESKIEGO I UNII EUROPEJSKIEJ    
  11.KRZYŻ U ZBIEGU ULIC UNII EUROPEJSKIEJ I MIEDNIEWICKIEJ
  12.KAPLICZKA M.B. POMPEJAŃSKIEJ NA ULICY MIEDNIEWICKIEJ 35
  13.KAPLICZKA U ZBIEGU ULIC GRANICZNEJ I STROBOWSKIEJ
  14.KOŚCIÓŁ GARNIZONOWY 

  Kilka ważnych zasad

  1.EDK to czas rozważania o Męce Pana Jezusa i zmaganie się z trudnościami drogi
  2.Nie jest to żadna rywalizacja ani wyścig
  3.Zachowaj milczenie, aby nie przeszkadzać innym w rozważaniu treści stacji drogi krzyżowej 
  4.Nie jest to spacer rekreacyjny ale wydarzenie religijne
  5.Wspieraj swego współbrata kiedy doświadcza kryzysu podczas drogi
  6.Na drogę zabierz ze sobą intencję za którą chcesz ofiarować swój trud Jezusowi

   
  Do zobaczenia na trasie!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 7 Kwiecień 2017

  Koncert Jazzowy w Klubie SWING

   Centrum Kultury i  Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejny koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Tym razem wystąpi M&M Duo w składzie: Michał Borowski – saksofon oraz Mariusz Gęgotek – instrumenty klawiszowe. Początek o godz. 20:00 w Sali Strakacza przy ul. Reymonta 33.


  Na program koncertu złożą się znane i lubiane standardy muzyki jazzowej z repertuaru Antonio Carlosa Jobima, Duke’a Ellingtona i Herbie Hancocka oraz jazzowe interpretacje popularnych melodii z filmów Walta Disneya. Michał Borowski – saksofonista, kompozytor, aranżer i nauczyciel. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2006 rok – dyplom na Wydziale Kompozycji, Aranżacji, Edukacji i Jazzu). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Szwecja). Jako muzyk studyjny współpracował z takimi artystami, jak: Leszek Możdżer, Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Hiram Bullock, Mirosław Muzykant, Joachim Mencel, Paul Anka, Janusz Stokłosa, Adam Sztaba, Robert Chojnacki, Renata Dąbkowska, Bogusław Mec, Alicja Majewska, Irek Dudek oraz Wanda Kwietniewska.Brał udział w projekcie Nostalgia, w duecie z kompozytorem Marcinem Nierubcem, a także przy realizacji programów telewizyjnych „Taniec z Gwiazdami”, „Przebojowa Noc”, „Jak Oni Śpiewają”, „Zabij Mnie Śmiechem”. W roku 2015 powstała autorska płyta „Soldiers Of Love”  Zespołu Joinmakers Group, na której znalazły się kompozycje Michała Borowskiego oraz Zdzisława Kalinowskiego.Od 2008 roku Michał Borowski prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach.
   

   

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 7 Kwiecień 2017

  Koncert Kameralny w IHS

   7 kwietnia w Izbie Historii Skierniewic odbędzie się wyjątkowy koncert prof. Aleksandry Nawe, Macieja Madalińskiego (tenor) i Sławy Stronczyńskiej (fortepian). Początek muzycznej uczty o godz. 17:00. Zapraszamy! 


  Koncerty wybitnej pedagog prof. Aleksandry Nawe i studentów Akademii Muzycznej w Łodzi stają się powoli tradycją. W piątkowy wieczór, 7 kwietnia prof. Aleksandra Nawe wystąpi wraz Maciejem Madalińskim - utalentowanym tenorem, który w 2015 r. zadebiutował na deskach teatru deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w roli Raula de St. Brioche’a w operetce „Wesoła wdówka” Franciszka Lehara i pianistką Sławą Stronczyńską, wyróżnioną na XVI Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu, finalistką Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie.
   

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 9 Kwiecień 2017

  Zapraszamy na II Skierniewicki Bazarek Klubu Mamy

   Chcesz sprzedać, kupić lub wymienić ubranka i artykuły dziecięce! 9 kwietnia będzie ku temu doskonała okazja. W najbliższą niedzielę między godz. 14:00, a 17:00 na hali ośrodka sportu przy ul. Pomologicznej 10 odbędzie się II Skierniewicki Bazarek, organizowany przez Klub Mamy. Wstęp wolny! Zapraszamy! 


  W niedzielę będzie można nie tylko zakupić ubranka i zabawki w przystępnych cenach. Będzie można również pomóc potrzebującym. W zamian za bezpłatny wstęp serdecznie zapraszamy wystawców do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce zabawek sensorycznych, puzzli i książeczek dla Stowarzyszenia Wspólna Troska oraz ubranek i artykułów dziecięcych dla rodzin potrzebujących. Nie zabraknie również atrakcji dla dużych i małych. W programie przewidziano: kino sferyczne, zabawy sensoryczne, konkursy: na wiosenną stylizację dziecięcą i rękodzieło wykonane przez mamy, kącik zabaw Wader i Playmobil, porady specjalistów z zakresu wspierania rozwoju dziecka i poczęstunek.

  Konkurs Modny Dzieciak 2017

  Przyjdź ze swoim dzieckiem 9 kwietnia na Skierniewicki bazarek i zaprezentuj nam najlepszą stylizację 2017 roku. (Start godz. 14:30). Zapisy trwają do 6 kwietnia. Aby wziąć udział w konkursie należy podać imię, nazwisko oraz wiek dziecka w komentarzu pod postem TUTAJNagrody w konkursie będą przyznawane w trzech kategoriach wiekowych: kat. 0-2 lata (bon o wartości 100 zł na zakupy w sklepie A-ku-ku), w kat. 2-3 lata (mini sesja fotograficzna w Studio Mioko) oraz kat. 3-5 lat (bon o wartości 100 zł na zakupy w sklepie Patatoy). Wyniki ogłoszone zostaną do godz. 16:00. 

  Konkurs MAMA Z PASJĄ

  Zapraszamy również do udziału w konkursie na najcudowniejsze rękodzieło wykonane przez mamę. Wystarczy wykonać pracę do 9 kwietnia i pojawić się na bazarku do godz.14:00. Aby wziąć udział w konkursie należy jedynie podać imię i nazwisko oraz rodzaj wykonanej pracy w komentarzu pod postem TUTAJ. Nagrody otrzyma 5 najlepszych prac. Do wygrania m.in.: zabieg gold premium w MW Clinic Monika Więcek, makijaż okolicznościowy lub metamorfoza x2 w Make Up Artist Marlena Markowska, trening profesjonalny i rozpisanie diety przez Agnieszkę Kubel – Trenerkę personalną i doradcę żywieniowego oraz zabieg kosmetyczny twarzy w salonie Nefretette. Wyniki ogłoszone zostaną najpóźniej do godz. 16:30.
   
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 9 Kwiecień 2017

  Wielkamoc w Skierneiwicach

   WielkaMoc już lada moment zagości na skierniewickim rynku! Będzie kolorowo, rodzinnie, a na pewno świątecznie! Urząd Miasta Skierniewice wraz z Centrum Kultury i Sztuki zapraszają mieszkańców Skierniewic i okolic do wspólnego spędzenia niedzieli 9 kwietnia na miejskim rynku. Od godziny 10 do 14 gwarantujemy mnóstwo zabawy, uśmiechu i wiele atrakcji dla dzieci. 


  Na scenie zagości teatr Narwal ze spektaklem „Śmingusek Dyngusem”, ale także dzieci z zespołu Tęcza i Szkoły Podstawowej nr 1. To nie jedyne atrakcje jakie organizatorzy przygotowali dla gości. Znajda się wśród nich również:  strefa zabaw dla dzieci w stylu „Alicji w Krainie Czarów”, warsztaty artystyczne, karuzela, żywe maskotki, zabawy i animacje dla dzieci, malowanie buziek, plastyka balonowa, konkursy na placu, przejazdy bryczką oraz gra terenowa.

  Poza wspomnianymi atrakcjami zapraszamy również do cieszącego się ogromnym zainteresowaniem jarmarku świątecznego który podobnie jak przed rokiem stanie na rynku. Skierniewiczanie na stoiskach będą mieli do wyboru tradycyjne mazurki, sery, wędliny i pieczywo, nie zabraknie też kolorowych pisanek oraz innych ręcznie wykonanych dekoracji. Tegoroczny jarmark potrwa od czwartku 6 kwietnia do czwartku 13 kwietnia. W tygodniu otwarty będzie w godzinach 10.00 – 18.00 zaś w soboty i niedzielę – 10.00 – 14.00.
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 11 Kwiecień 2017

  Spotkanie z Markiem Niedźwieckim

  Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów Polskiego Radia Marek Niedźwiecki odwiedzi Skierniewice. Dziennikarz muzyczny, wieloletni prezenter Programu III Polskiego Radia i twórca Listy Przebojów Radiowej Trójki będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. W czasie spotkania promowana będzie ostatnia książka radiowca - "Australijczyk". Na spotkanie zapraszamy 19 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 do siedziby biblioteki przy ul. Mszczonowskiej 43 a.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 12 Kwiecień 2017

  Spotkanie z dr Andrzejem Kopmą

   12 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych badaniem swoich więzi rodzinnych na spotkanie z historykiem dr Adrzejem Kompą. Początek o godz. 18:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skierniewice przy ul. Senatorskiej 10. Wstęp wolny!

  Tym razem gościem skierniewickiego Klubu Genealogów będzie dr Andrzej Kompa, historyk, adiunkt na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, który prowadzi warsztaty genealogiczne. Podczas spotkania tradycyjnie będzie można dowiedzieć się w jaki sposób odtwarzać drzewo genealogiczne, co pomoże bliżej poznać swoich przodków. Warto dodać, że działalność klubu działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Skierniewic została zainicjowana 30 sierpnia. Inicjatorem powstania był wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 12 Kwiecień 2017

  Spotkanie z genealogiem dr Andrzejem Kompą

  12 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych badaniem swoich więzi rodzinnych na spotkanie z historykiem dr Adrzejem Kompą. Początek o godz. 18:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skierniewice przy ul. Senatorskiej 10. Wstęp wolny!

  Tym razem gościem skierniewickiego Klubu Genealogów będzie dr Andrzej Kompa, historyk, adiunkt na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, który prowadzi warsztaty genealogiczne. Podczas spotkania tradycyjnie będzie można dowiedzieć się w jaki sposób odtwarzać drzewo genealogiczne, co pomoże bliżej poznać swoich przodków. Warto dodać, że działalność klubu działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Skierniewic została zainicjowana 30 sierpnia. Inicjatorem powstania był wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 14 Kwiecień 2017

  Święta z Kinoteatrem Polonez

   Przedstawiamy filmowy rozkład jazdy dla wszystkich kinomaniaków, którzy zbliżające się święta będą chcieli spędzić w skierniewickim kinie. Do wyboru kilka hitów m.in.:   Baba Jaga, Szybcy i Wściekli 8, La la Land, Chata oraz Ghost Shell. Przypominamy, że w niedzielę, 16.04 kino będzie nieczynne.


  Na te święta wspólnie ze skierniewickim Kinoteatrem Polonez przygotowaliśmy prawdziwą kumulację filmowych hitów. W piątek i sobotę (14-15.04) będzie można zobaczyć przygody przesłodkiego pieska Ozzy, który tym razem będzie musiał radzić sobie bez swoich właścicieli w tylko z pozoru dobrze wyglądającym hotelu dla psów. Czy sobie poradzi, przekonamy się o 
  15:45. 

   
  O godz. 16:00 (14 i 15.04) na drugiej sali obejrzymy niekwestionowany hit musicalowy – La la land. Historia Mii, poczatkującej aktorki i Sebastiana, muzyka jazzowego, którzy razem postanawiają rozpocząć muzyczną przygodę. Muzycy zakochują się w sobie i po pewnym czasie ich uczucie zostaje wystawione na próbę.

  Przez całe święta o godz.18:15 (w „lany poniedziałek o godz. 15:30) na wielkim ekranie będzie wyświetlany dramat biograficzny – „Dalida - skazana na miłość”. Historia Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt, nowej Kleopatry, która prowadziła perfekcyjne życie zawodowe. Gorzej układało jej się w życiu osobistym. Jak skończyła się pogoń za miłością?

   
  Od piątku do poniedziałku o godz. 17:30 w Polonezie obejrzymy również najbardziej wzruszający film roku – „Chata”. Ekranizacja bestsellerowej powieści o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. 

   
  O godz. 20:00 znajdzie się coś dla fanów popularnej Mangi i film – „Ghost in the Shell”. Major do zadań specjalnych, jedyna na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota stoi na czele jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. W najbliższym czasie czeka ją jednak największe wyzwanie w historii.
   
   
  W repertuarze kinowym nie zabrakło również czegoś dla miłośników horrorów. Film „Baba Jaga” opowiada historię nastoletniej Chloe opuszczonej przed laty przez rodzinę, która dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swojej matki, rzeźbiarki Jess, dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. „Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała”. Tych co się nie boją zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 20:30.

   
  Największy hit zostawiliśmy na sam koniec. W poniedziałek wielkanocny, premierowo o godz. 20:30 obejrzymy ósmą część kultowego filmu akcji – Szybcy i Wściekli.  Samochody spadające z nieba jak deszcz. Samochody na lodzie. Płonący samochód w pościgu na ulicach Hawany. Samochody w monstrualnej kraksie na Manhattanie. Supermarket z samochodami. Samochody kontra pocisk jądrowy. W “Szybkich i wściekłych” wiele już widzieliśmy, ale w ósmej części twórcy osiągnęli najwyższe obroty kina wysokooktanowego. Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie.Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – "Szybcy i wściekli" przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

   

  Przypominamy, że w niedzielę Kinoteatr Polonez będzie zamknięty!
  W pozostałe, zapraszamy i życzymy wesołych świąt! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 15 Kwiecień 2017

  Święta z Kinoteatrem Polonez

   Przedstawiamy filmowy rozkład jazdy dla wszystkich kinomaniaków, którzy zbliżające się święta będą chcieli spędzić w skierniewickim kinie. Do wyboru kilka hitów m.in.:   Baba Jaga, Szybcy i Wściekli 8, La la Land, Chata oraz Ghost Shell. Przypominamy, że w niedzielę, 16.04 kino będzie nieczynne.


  Na te święta wspólnie ze skierniewickim Kinoteatrem Polonez przygotowaliśmy prawdziwą kumulację filmowych hitów. W piątek i sobotę (14-15.04) będzie można zobaczyć przygody przesłodkiego pieska Ozzy, który tym razem będzie musiał radzić sobie bez swoich właścicieli w tylko z pozoru dobrze wyglądającym hotelu dla psów. Czy sobie poradzi, przekonamy się o 
  15:45. 

   
  O godz. 16:00 (14 i 15.04) na drugiej sali obejrzymy niekwestionowany hit musicalowy – La la land. Historia Mii, poczatkującej aktorki i Sebastiana, muzyka jazzowego, którzy razem postanawiają rozpocząć muzyczną przygodę. Muzycy zakochują się w sobie i po pewnym czasie ich uczucie zostaje wystawione na próbę.

  Przez całe święta o godz.18:15 (w „lany poniedziałek o godz. 15:30) na wielkim ekranie będzie wyświetlany dramat biograficzny – „Dalida - skazana na miłość”. Historia Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt, nowej Kleopatry, która prowadziła perfekcyjne życie zawodowe. Gorzej układało jej się w życiu osobistym. Jak skończyła się pogoń za miłością?

   
  Od piątku do poniedziałku o godz. 17:30 w Polonezie obejrzymy również najbardziej wzruszający film roku – „Chata”. Ekranizacja bestsellerowej powieści o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. 

   
  O godz. 20:00 znajdzie się coś dla fanów popularnej Mangi i film – „Ghost in the Shell”. Major do zadań specjalnych, jedyna na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota stoi na czele jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. W najbliższym czasie czeka ją jednak największe wyzwanie w historii.
   
   
  W repertuarze kinowym nie zabrakło również czegoś dla miłośników horrorów. Film „Baba Jaga” opowiada historię nastoletniej Chloe opuszczonej przed laty przez rodzinę, która dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swojej matki, rzeźbiarki Jess, dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. „Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała”. Tych co się nie boją zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 20:30.

   
  Największy hit zostawiliśmy na sam koniec. W poniedziałek wielkanocny, premierowo o godz. 20:30 obejrzymy ósmą część kultowego filmu akcji – Szybcy i Wściekli.  Samochody spadające z nieba jak deszcz. Samochody na lodzie. Płonący samochód w pościgu na ulicach Hawany. Samochody w monstrualnej kraksie na Manhattanie. Supermarket z samochodami. Samochody kontra pocisk jądrowy. W “Szybkich i wściekłych” wiele już widzieliśmy, ale w ósmej części twórcy osiągnęli najwyższe obroty kina wysokooktanowego. Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie.Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – "Szybcy i wściekli" przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

   

  Przypominamy, że w niedzielę Kinoteatr Polonez będzie zamknięty!
  W pozostałe, zapraszamy i życzymy wesołych świąt! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 17 Kwiecień 2017

  Święta z Kinoteatrem Polonez

   Przedstawiamy filmowy rozkład jazdy dla wszystkich kinomaniaków, którzy zbliżające się święta będą chcieli spędzić w skierniewickim kinie. Do wyboru kilka hitów m.in.:   Baba Jaga, Szybcy i Wściekli 8, La la Land, Chata oraz Ghost Shell. Przypominamy, że w niedzielę, 16.04 kino będzie nieczynne.


  Na te święta wspólnie ze skierniewickim Kinoteatrem Polonez przygotowaliśmy prawdziwą kumulację filmowych hitów. W piątek i sobotę (14-15.04) będzie można zobaczyć przygody przesłodkiego pieska Ozzy, który tym razem będzie musiał radzić sobie bez swoich właścicieli w tylko z pozoru dobrze wyglądającym hotelu dla psów. Czy sobie poradzi, przekonamy się o 
  15:45. 

   
  O godz. 16:00 (14 i 15.04) na drugiej sali obejrzymy niekwestionowany hit musicalowy – La la land. Historia Mii, poczatkującej aktorki i Sebastiana, muzyka jazzowego, którzy razem postanawiają rozpocząć muzyczną przygodę. Muzycy zakochują się w sobie i po pewnym czasie ich uczucie zostaje wystawione na próbę.

  Przez całe święta o godz.18:15 (w „lany poniedziałek o godz. 15:30) na wielkim ekranie będzie wyświetlany dramat biograficzny – „Dalida - skazana na miłość”. Historia Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt, nowej Kleopatry, która prowadziła perfekcyjne życie zawodowe. Gorzej układało jej się w życiu osobistym. Jak skończyła się pogoń za miłością?

   
  Od piątku do poniedziałku o godz. 17:30 w Polonezie obejrzymy również najbardziej wzruszający film roku – „Chata”. Ekranizacja bestsellerowej powieści o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. 

   
  O godz. 20:00 znajdzie się coś dla fanów popularnej Mangi i film – „Ghost in the Shell”. Major do zadań specjalnych, jedyna na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota stoi na czele jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. W najbliższym czasie czeka ją jednak największe wyzwanie w historii.
   
   
  W repertuarze kinowym nie zabrakło również czegoś dla miłośników horrorów. Film „Baba Jaga” opowiada historię nastoletniej Chloe opuszczonej przed laty przez rodzinę, która dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swojej matki, rzeźbiarki Jess, dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. „Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała”. Tych co się nie boją zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 20:30.

   
  Największy hit zostawiliśmy na sam koniec. W poniedziałek wielkanocny, premierowo o godz. 20:30 obejrzymy ósmą część kultowego filmu akcji – Szybcy i Wściekli.  Samochody spadające z nieba jak deszcz. Samochody na lodzie. Płonący samochód w pościgu na ulicach Hawany. Samochody w monstrualnej kraksie na Manhattanie. Supermarket z samochodami. Samochody kontra pocisk jądrowy. W “Szybkich i wściekłych” wiele już widzieliśmy, ale w ósmej części twórcy osiągnęli najwyższe obroty kina wysokooktanowego. Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie.Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – "Szybcy i wściekli" przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

   

  Przypominamy, że w niedzielę Kinoteatr Polonez będzie zamknięty!
  W pozostałe, zapraszamy i życzymy wesołych świąt! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 19 Kwiecień 2017

  Szklana Menażeria w Kinoteatrze Polonez

   19 kwietnia zapraszamy do skierniewickiego Kinoteatru Polonez na dramat Tennessee Williams w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry. Historia dziewczyny zagubionej w realnym społeczeństwie, która nie może odnaleźć się po rozpadzie rodziny i utraconych marzeniach rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety do nabycia w kasach przy ul. Wita Stwosza. 


  Dramat autorstwa Tennessee Williamsa wystawiony na Broadwayu w 1945 roku. Opowiada o rodzinie, w której u boku samotnej matki i brata żyje Laura, dziewczyna, której trudno odnaleźć się w realnym społeczeństwie, jej tragicznie utraconych marzeniach i rozpadzie rodziny. Przez fabułę przewija się tytułowa kolekcja szklanych figurek dziewczyny. Wiele z wątków dramatu zawiera odniesienia do biografii Williamsa. Dramat ten został uznany przez amerykańskich krytyków za najlepszą sztukę sezonu, w którym odbyła się jego premiera. Uchodzi za jedno z najbardziej znanych dzieł autora. Wystawiany był wielokrotnie na deskach teatrów, w tym również polskich. Doczekał się również wielu ekranizacji, m.in. w 1950, 1973, 1977 i 1987 roku.

  tłumaczenie, adaptacja i reżyseria: Lech Mackiewicz
  scenografia: Jerzy Szafjański
  kostiumy: Katarzyna Florysiak
  ruch sceniczny: Paweł Matyasik
  opracowanie muzyczne: Damian neogenn Lindner
  światła: Michał Gilka, Przemysław Kluj
  asystent reżysera: Ernest Nita
   
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 21 Kwiecień 2017

  SOPEL w Izbie Historii Skierniewic

  Klub Literatów Sopel zaprasza wszystkich skierniewiczan już 21 kwietnia do Izby Historii Skierniewic na koncert literacko muzyczny. Początek już o godz. 14:00.

  W ten piątkowy wieczór muzyczną ucztę zapewni nam zespół „Szum Butów Stróża” w składzie: Marcin Biernacki – wokal, Piotr Kozłowski – instrumenty klawiszowe oraz Sebastian Marasek – gitara akustyczna. Teksty literackie: Jerzy Jankowski, Maria Czyżykowska-Karczewska, Marlena Mazurek, Bożena Klejny, Wiesława Maciejak, Wincenty Grewkowicz, Krystyna Kostarska, Lena Wiśniewska, Sebastian Marasek.
   
   
  Początek już o godz. 17:00 w Izbie Historii Skierniewic!
  Zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 21 Kwiecień 2017

  Pałacowe spotkanie z muzyką

   Nie macie planów na piątkowy wieczór? O godz. 18:00 zapraszamy zatem do Pałacu Prymasowskiego na wyjątkowy koncert zatytułowany ”Parlami D’amore”. Wystąpią wybitny wokalista, tenor i artysta Opery Narodowej Tadeusz Szlenkier oraz zespół Multipla Band. Wstęp wolny! 

   

  Muzyczna uczta rozpocznie się 21 kwietnia o godz. 18:00 w sali biblioteki Pałacu Prymasowskiego w Skierniewicach. W programie usłyszymy utwory takich kompozytorów jak m.in..: Czajkowski, Bixio, Puccini, Iturralde, Vlasov oraz pieśni neapolitańskie. Wystapią: Tadeusz Szlenkier (tenor) i Mariusz Rutkowski (fortepian) oraz zespół Multipla Band w składzie: Hubert Gruchała ( saksofon), Jakub Bondaruk ( akordeon), Roksana Tunderska ( kontrabas) i Paweł Kowara ( perkusja). Koncert odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań z muzyką. Wstęp oczywiście bezpłatny!
   
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 22 Kwiecień 2017

  Koncert Medytacyjny

   Navigatorgong to Ceremonia Dźwięku, duchowa uczta, szamańska podróż, która zabiera Cię wszędzie tam, gdzie twoja dusza zapragnie lub potrzebuje polecieć. To powrót do źródła, do korzeni, do światła. Połączenie starożytnych instrumentów z całego świata i głosu z nowatorskim podejściem tworzy Kosmiczną Symfonie, wymykające się wszelkim umysłowym próbom  sklasyfikowania. Tego trzeba doświadczyć. Okazja nadarzy się już 22 kwietnia o godz. 18:00 w sali kameralnej CKiS. Zapraszamy! 

   

  Terapeutyczne działanie

  Po za wysokimi walorami artystycznymi, muzyka Navigatora ma działanie terapeutyczne. Udział w Ceremonii Dźwięku niweluje głębokie pokłady stresu i blokady energetyczne, co jest pierwszym krokiem do uzdrowienia na każdym poziomie. Wspiera procesy transformacji, podnoszenia wibracji, i poszerzania świadomości. Podczas koncertu poprzez zwolnienie fal mózgowych wszyscy uczestnicy wchodzą w stan głębokiej medytacji, co umożliwia wgląd w siebie. Na poziomie fizycznym wszystkie komórki twojego ciała są „masowane”, doenergetyzowane wibracjami o odpowiednich częstotliwościach co umożliwia zachodzenie procesu samouzdrawiania.

  Harmonia wibracji miłości i 528Hz

  Nasz świat, nasza rzeczywistość to wibrujące częstotliwości, którymi i my jesteśmy. Jesteśmy całością. Jednością. To co dziś fizyka kwantowa udowadnia w sposób naukowy, szamani wiedzieli od zawsze. Słyszeliście o broni akustycznej? Trąbach, co zburzyły mury Jerycha? Antygrawitacji? O harfie Orfeusza albo chorałach gregoriańskich, które to właśnie oryginalnie brzmiały w częstotliwościach zwanych Solfegio i miały działanie „podnoszące”?  Potem zmieniono strój i muzyka straciła swoje boskie właściwości. Stała się narzędziem do oddalania nas od pierwotnej harmonii zgodnej z naturą. Harmonia została zachwiana. Żyjemy w rozstrojonym świecie. Dziś w łatwy naukowy sposób możemy sprawdzić i wykazać, które częstotliwości za co odpowiadają. Oprócz olbrzymiego Gongu Miłości i Pokoju, który został wykuty w tej intencji na specjalne zamówienie, doświad¬czamy rów¬nież dźwię¬ków śpie¬wa¬ją-cych mis tybe¬tań¬skich, bęb¬nów, fle¬tów, did¬ge¬ri¬doo, tam¬pury, cytry a przede wszystkim głosu.

  Robert Usewicz – artysta, muzyk, medicine man, człowiek renesansu. Od ósmego roku życia wiedział, że jego drogą będzie droga dźwięku. Eks¬pe¬ry¬men¬to¬wał z róż¬nymi dźwię¬kami i gatun¬kami muzyki oraz badał wpływ dźwięku na orga¬nizm czło¬wieka. Szukał siebie. Z wykształ¬ce¬nia muzyk kla¬syczny, posia¬da¬jący wie¬lo¬let¬nie doświad¬cze¬nie w muzyce elek¬tro-nicz¬nej, pop i rock jako kom¬po¬zy¬tor, pro¬du¬cent i inży¬nier dzwięku. Ma rów¬nież na swoim kon¬cie wiele godzin muzyki do fil¬mów, TV i sztuk teatral¬nych. Jego cie¬pło, ogień i jego wie-dza o dźwięku prze¬ni¬kają każ¬dego kto sta¬nie na jego dro¬dze.
   
   


  Serdecznie zapraszamy!

  wydarzenie dodał : administrator
 • 23 Kwiecień 2017

  Otwieramy Stadion do Hokeja na Trawie

   23 kwietnia przy ul. Trakcyjnej 1 otwieramy Stadion Do Hokeja na Trawie. Tego dnia oprócz uroczystego przecięcia wstęgi, zostanie rozegrany mecz otwarcia pomiędzy zespołami KS Lipno Stęszew, a KS Polonią Skierniewice i mecz towarzyski dzieci i młodzieży. Wręczone zostaną także stypendia sportowe, a na wszystkich uczestników czekają konkurencje sportowe, grill i wiele atrakcji. Zaczynamy o godz. 14:00 na os. Rawka. Do zobaczenia!

   

  Na ten dzień czekaliśmy od dawna. W końcu po wielu miesiącach intensywnych robót, oficjalne otworzymy profesjonalne boisko do hokeja na trawie. Będzie to pierwszy taki obiekt w Skierniewicach. Sportowa przestrzeń pozwoli organizować nie tylko lokalne wydarzenia, ale także te o randze ogólnopolskiej czy międzynarodowej. Co ważne, tuż obok profesjonalnej sztucznej murawy powstało pełne logistyczne zaplecze, które z pewnością przyda się mieszkańcom osiedla Rawka do organizacji lokalnych imprez i spotkań. Boisko przy ul. Trakcyjnej przede wszystkim posłuży jednak zawodnikom skierniewickiego Klubu Sportowego Polonia. Na obiekcie będzie można również rozgrywać mecze piłkarskie w specjalnym obuwiu. Przypomnijmy, że boisko kosztowało nieco ponad 3 mln zł. Ponad jedną trzecią tej kwoty Skierniewice pozyskały z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
   
   
  Krajowa i europejska czołówka jeszcze w kwietniu w Skierniewicach

  Dobre położenie Skierniewic umożliwi organizację turniejów na poziomie europejskim i reprezentacyjnym. – te słowa prezydenta miasta potwierdził podczas swojej ostatniej wizyty prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Andrzej Grzelak. Już dziś możemy zaprosić na pierwsze tak duże wydarzenie sportowe na nowym obiekcie na skierniewickim osiedlu Rawka. W dniach 29.04-02.05 rozegrany zostanie turniej międzynarodowy kadr narodowych w kategorii wiekowej U-16. Na dzień dzisiejszy swój udział potwierdziły zespoły z Gruzji Chorwacji, Ukrainy, Litwy, Łotwy oraz Białorusi. Szczegółowo o wydarzeniu poinformujemy w najbliższym czasie.
   

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 23 Kwiecień 2017

  Memoriał siatkarski Wojciecha Skrzypińskiego

   23 kwietnia na hali ośrodka sportu przy ul. Pomologicznej 10 odbędzie się I Memoriał Siatkarski im. Wojciecha Skrzypińskiego. Startujemy o godz. 9:00!

   

  Zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki do udziału w kolejnym turnieju, tym razem poświęconemu pamięci Wojtka Skrzypińskiego. Wpisowe 100 zł od drużyny. Zapisy będą odbywać się w dniu turnieju między godz. 8:30, a 9:00. W rywalizacji weźmie udział 9 drużyn, które będą rywalizować w trzech grupach. 
   
  "Wojtek Skrzypiński ps. Żywiec", rocznik 1961, pasjonat sportu od dzieciństwa. Siatkówka to jego drugie imię, miłość i życie. Trenować zaczął już w szkole podstawowej. Później była Unia, WCKS Legion i Malina. Treningi, obozy, rozgrywki to istota jego działania. Żartował, że zabrakło mu 10 cm wzrostu by grać zawodowo. Nazwany przez kolegów "złote palce" pozwoliły mu być rozgrywającym i wystawić piłkę każdemu z szóstki na boisku. Szybki, leworęczny lubił uderzyć lub kiwnąć z drugiej piłki. Jego marzeniem było wygrać kumulację w Totka i stworzyć w Skierniewicach drużynę grającą w ekstraklasie. Przez 30 lat grania chłopaków w Unii, Legionu i Maliny połączyło coś fantastycznego - przyjaźń, która stworzyła siatkarską rodzinę i doprowadziła do tego turnieju. Dziś Wojtek, patrząc z góry puszcza oko i cieszy się, ze wiekowe 250+ nadal potrafi wyskoczyć do góry i wytrwać kilka setów" - OSiR Skierniewice.
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 27 Kwiecień 2017

  Kamerą w historię - Izba Historii Skierniewic

   

  wydarzenie dodał : administrator
 • 28 Kwiecień 2017

  Badanie Mammograficzne

   28 kwietnia Skierniewiczanki będą mieć okazję do przeprowadzenia profilaktycznych badań mammograficznych w tzw. mammobusie, który stanie przy ul. Reymonta 16 obok przychodni Judyta. 


  Na badania zapraszamy panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie przeprowadzały takiego badania. Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem 42 254 64 10 lub 517 544 004 - do zarejestrowania niezbędne jest podanie numeru PESEL

  wydarzenie dodał : administrator
 • 29 Kwiecień 2017

  Międzynarodowy Turniej Hokeja na trawie

   Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po wielkim niedzielnym otwarciu boiska do hokeja na trawie, a już śpieszymy z kolejną doskonałą informacją dla miłośników tej dyscypliny sportu. Od 29.04 do 2.05 Skierniewice będą gościć Kadry Narodowe U-16, które powalczą w Międzynarodowym Turnieju.


  To będzie prawdziwe sportowe święto na osiedlu Rawka. Od soboty, 29 kwietnia na nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Trakcyjnej zobaczymy jedne z najlepszych drużyn hokeja na trawie w kategorii wiekowej U-16. Do Skierniewic przyjadą reprezentacje chłopców i dziewcząt z Białorusi, Chorwacji, Gruzji oraz Litwy. W stawce nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski. Pierwszy gwizdek - 29 kwietnia o godz. 15:00, a w meczu otwarcia Białoruś zmierzy się z Chorwacją! Reprezentacje Polski zobaczymy o godz. 16:40. Szczegółowy harmonogram rozgrywek prezentujemy poniżej:

  Sobota, 29.04
  Godz. 15.00 – Białoruś-Chorwacja
  Godz. 15.50 – Gruzja – Litwa
  Godz. 16.40 – Polska 1- Polska 2
  Godz. 17.30 – Białoruś – Litwa
  Godz. 18.20  - Polska 1 – Polska 2

  Niedziela, 30.04
  Godz. 10.00 – Białoruś – Litwa
  Godz. 10.50 – Chorwacja – Polska 1
  Godz. 11.40 – Gruzja – Polska 2
  Godz. 12.30 – Białoruś – Polska 1
  Godz. 13.20 – Litwa – Polska 2
  Godz. 15.30 – Białoruś – Gruzja
  Godz. 16.20 – Chorwacja – Polska 2
  Godz. 17.10 – Litwa – Polska 1
  Godz. 18.00 – Białoruś – Polska 2
  Godz. 18.50 – Litwa – Polska 1

  Poniedziałek, 1.05
  Godz. 10.00 – Białoruś – Polska 1
  Godz. 10.50 – Chorwacja – Gruzja
  Godz. 11.40 – Litwa – Polska 2
  Godz. 12.30 – Białoruś – Litwa
  Godz. 13.20 – Polska 1 – Polska 2
  Godz. 15.30 – Białoruś – Polska 2
  Godz. 16.20 – Chorwacja – Litwa
  Godz. 17.10 – Gruzja – Polska 1
  Godz. 18.00 – Białoruś – Polska 1
  Godz. 18.50 – Litwa – Polska 2

  Wtorek, 2 maja
  Godz. 9.30 – Białoruś – Polska 2
  Godz. 10.20 – Litwa – Polska 1
  Godz. 11.10 – D5 - D6
  Godz. 12.00 – D3 - D4
  Godz. 13.00 – D1 – D2
  Godz. 14 – oficjalne zakończenie turnieju, wręczenie medali i pucharów
   

  Widzimy się na miejscu! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 30 Kwiecień 2017

  Powitanie Sezonu Skierniewickich Klasyków

   Mimo, że do oficjalnego powitania sezonu pozostało jeszcze trochę czasu to już w najbliższą niedzielę między godz. 16:00, a 19:00 zapraszamy na płytę skierniewickiego Rynku na spot skierniewickich klasyków. 


  Mamy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów motoryzacji klasycznej. Po zimowej przerwie na płytę Rynku powrócą fiaty, polonezy, trabanty czy zabytkowe motocykle, a wszystko dzięki pierwszemu z cykli spotkań Skierniewickich Klasyków. Będzie to pierwsza w tym roku okazja, aby na własne oczy podziwiać te piękne, zabytkowe samochody oraz spotkać się w gronie pasjonatów, pochwalić się nowymi zakupami, bądź efektami zimowych remontów 
  i garażowych prac.
   
  Powitanie sezonu 30 kwietnia

  Przypomnijmy, że tegoroczne powitanie sezonu Skierniewickich Klasyków planowane jest na 30 kwietnia w godz. 12:00 – 17:00. Tradycyjnie nie zabraknie na nim gości z całej Polski. Będą konkursy dla pojazdów i ich właścicieli, jak również dla gości zwiedzających zlot. Wybierzemy najstarszy, najciekawszy, najlepiej stuningowany samochód i motocykl zlotu. Odbędzie się również konkurs rdzy i patyny oraz turniej wiedzy motoryzacyjnej. Dlatego już teraz zapraszamy do udziału w zlocie właścicieli pojazdów wyprodukowanych do roku 1992, które zostały zaprezentowane jeszcze w latach 80 (pojazdy rodzimej produkcji nie są objęte limitami), auta młodsze potocznie zwane freshtimerami, wyprodukowane po 92 roku, których stan zachowania jest jak najbliższy fabrycznemu, jak również nietuzinkowe bądź podrasowane (customy, wersje i modele wyprodukowane w niewielkiej ilości egzemplarzy).
   

  Regulamin imprezy "Powitanie Sezonu 2017 Skierniewickie Klasyki":na skierniewickieklasyki.pl/
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 30 Kwiecień 2017

  Natalia Kukulska wystąpi w Skierniewicach

   Choć Międzynarodowy Dzień Jazzu wypada 30 kwietnia, to już dzień wcześniej – 29 kwietnia, Klub Jazzowy SWING funkcjonujący w ramach Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na wyjątkowy koncert doskonale wszystkim znanej polskiej piosenkarki Natalii Kukulskiej oraz polskiego kwartetu smyczkowego - Atom String Quartet z towarzyszeniem Michała Dąbrówki. Początek już o godz. 18:00!


  Natalia Kukulska to polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Jest córką piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Zadebiutowała w 1986 roku albumem pt. „Natalia”, który zawierał piosenki skierowane do dzieci. Na wydawnictwie ukazała się kompozycja „Puszek-okruszek”, która cieszyła się znaczną popularnością w Polsce. Kolejne płyty z okresu dzieciństwa piosenkarki, to „Bajki Natalki” z 1987 roku i wydane cztery lata później „Najpiękniejsze kolędy”. W 1996 roku wokalistka wydała album zatytułowany „Światło”.
   

  Fot. Dominika Mrowczynska
   
  Płyta stylistycznie nawiązująca do nurtu soul, pop i R&B spotkała się z pozytywnym przyjęciem publiczności i uzyskała status złotej płyty. W latach późniejszych piosenkarka wydała pięć albumów studyjnych, z których trzy uzyskały status złotej, a jeden status platynowej płyty. W 1997, 2001 i 2008 roku piosenkarka uzyskała nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W 2010 roku ukazał się album „CoMix”, który Kukulska zrealizowała z mężem Michałem Dąbrówką – instrumentalistą i muzykiem sesyjnym.

  Atom String Quartet to polski kwartet smyczkowy grający jazz. Wykonuje głównie własne kompozycje, inspirowane rytmami latynoskimi, folklorem irlandzkim, melodiami hiszpańskimi oraz motywami z różnych regionów Polski. Zespół założony w 2009 roku w Warszawie przez Dawida Lubowicza, Mateusza Smoczyńskiego, Michała Zaborskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego. W czerwcu 2011 ukazała się płyta „Fade in”, która została nagrodzona Fryderykiem w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. W roku 2012 nakładem wytwórni Kayax pojawił się kolejny album – „Places”, za który zespół otrzymał kolejnego Fryderyka.
   
   
  Zespół koncertował na najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych: Berliner Jazztage, Hildener Jazztage, Zbigniew Seifert in Memoriam, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Bielska Zadymka Jazzowa, Ethno Jazz Festival, Azoty Tarnow International Jazz Contest Festival. Kwartet miał okazję współpracować z takimi osobowościami jak: Urszula Dudziak, Kayah, Aga Zaryan, Agnieszka Hekiert, Jerzy Maksymiuk, Janusz Olejniczak, Vladislav `Adzik` Sendecki, Krzesimir Dębski, Wojciech Staroniewicz, Adam Sztaba, Grzech Piotrowski, Krzysztof Herdzin, Marcin Nowakowski, Józef Skrzek, a także zespołami: World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, Sinfonia Viva oraz Kwartet Góralski Sebastiana Karpiela Bułecki i Motion Trio.(za: pl.wikipedia.org). Bilety w cenie 60 zł  (do 30 kwietnia) i 70 zł w dniu koncertu do nabycia TUTAJ.
   
  A oto przedsmak czekającego nas wydarzenia – fragment koncertu akustycznego Natalii Kukulskiej, Atom String Quartet i Michała Dąbrówki w Jazz Club Papaja w Ełku:

   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 30 Kwiecień 2017

  Międzynarodowy Turniej Hokeja na trawie

   Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po wielkim niedzielnym otwarciu boiska do hokeja na trawie, a już śpieszymy z kolejną doskonałą informacją dla miłośników tej dyscypliny sportu. Od 29.04 do 2.05 Skierniewice będą gościć Kadry Narodowe U-16, które powalczą w Międzynarodowym Turnieju.


  To będzie prawdziwe sportowe święto na osiedlu Rawka. Od soboty, 29 kwietnia na nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Trakcyjnej zobaczymy jedne z najlepszych drużyn hokeja na trawie w kategorii wiekowej U-16. Do Skierniewic przyjadą reprezentacje chłopców i dziewcząt z Białorusi, Chorwacji, Gruzji oraz Litwy. W stawce nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski. Pierwszy gwizdek - 29 kwietnia o godz. 15:00, a w meczu otwarcia Białoruś zmierzy się z Chorwacją! Reprezentacje Polski zobaczymy o godz. 16:40. Szczegółowy harmonogram rozgrywek prezentujemy poniżej:

  Sobota, 29.04
  Godz. 15.00 – Białoruś-Chorwacja
  Godz. 15.50 – Gruzja – Litwa
  Godz. 16.40 – Polska 1- Polska 2
  Godz. 17.30 – Białoruś – Litwa
  Godz. 18.20  - Polska 1 – Polska 2

  Niedziela, 30.04
  Godz. 10.00 – Białoruś – Litwa
  Godz. 10.50 – Chorwacja – Polska 1
  Godz. 11.40 – Gruzja – Polska 2
  Godz. 12.30 – Białoruś – Polska 1
  Godz. 13.20 – Litwa – Polska 2
  Godz. 15.30 – Białoruś – Gruzja
  Godz. 16.20 – Chorwacja – Polska 2
  Godz. 17.10 – Litwa – Polska 1
  Godz. 18.00 – Białoruś – Polska 2
  Godz. 18.50 – Litwa – Polska 1

  Poniedziałek, 1.05
  Godz. 10.00 – Białoruś – Polska 1
  Godz. 10.50 – Chorwacja – Gruzja
  Godz. 11.40 – Litwa – Polska 2
  Godz. 12.30 – Białoruś – Litwa
  Godz. 13.20 – Polska 1 – Polska 2
  Godz. 15.30 – Białoruś – Polska 2
  Godz. 16.20 – Chorwacja – Litwa
  Godz. 17.10 – Gruzja – Polska 1
  Godz. 18.00 – Białoruś – Polska 1
  Godz. 18.50 – Litwa – Polska 2

  Wtorek, 2 maja
  Godz. 9.30 – Białoruś – Polska 2
  Godz. 10.20 – Litwa – Polska 1
  Godz. 11.10 – D5 - D6
  Godz. 12.00 – D3 - D4
  Godz. 13.00 – D1 – D2
  Godz. 14 – oficjalne zakończenie turnieju, wręczenie medali i pucharów
   

  Widzimy się na miejscu! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 30 Kwiecień 2017

  Powitanie Sezonu Skierniewickich Klasyków

   

  wydarzenie dodał : administrator
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 26

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe