Strona główna
niedziela, 19 listopada 2017 r.
Imieniny: Elżbieta, Faustyna

Drogowy sezon na finiszu

Strona główna » INWESTYCJE » Drogowy sezon na finiszu

data dodania: 2016-11-18 11:35:10

 Mimo zimowej aury na skierniewickich ulicach ciągle można spotkać drogowców, kończących ostatnie tegoroczne remonty. Zdecydowanie najwięcej dzieje się w centrum naszego miasta. Zaawansowane prace wciąż trwają bowiem na odcinkach ulic: Sobieskiego, Rybickiego i Cichej.


Najwięcej w centrum

W ostatnich tygodniach zdecydowanie najwięcej zrobiono w ul. Sobieskiego w ciągu drogi krajowej nr 70. O nową nawierzchnię i chodniki wzbogacił się odcinek od ul. Szkolnej do skrzyżowania z Alejami Rataja. Dodatkowo na prośbę mieszkańców bloku przy ul. Sobieskiego 31/37 powstał parking, który rozwiązał kwestię braku miejsc postojowych w tym rejonie. Przestronny parking wybudowano również naprzeciwko Komendy Miejskiej Policji. Ostatnim etapem będzie remont nawierzchni jezdni i chodników na odcinku od Zakładu Energetyki PGE do ul. Unii Europejskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie. Całkowity koszt to ponad 1,8 mln zł. Warto dodać, że na to zadanie miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 1,2 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Skoro już mowa o centrum, do końca listopada potrwa jeszcze przebudowa ul. Rybickiego na odcinku od Al. Rataja do ul. Pomologicznej, gdzie powstanie nowy chodnik i kanalizacja deszczowa. Wymieniona zostanie także nawierzchnia jezdni. Za zadanie odpowiedzialna jest firma BP Europa, budująca przy Al. Rataja stację benzynową. Dobra wiadomość jest taka, że w tym przypadku miasto nie poniesie żadnych kosztów. Warto zwrócić uwagę na czasową organizację ruchu w tym rejonie, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy z kierunkiem od Al. Rataja do ul. Pomologicznej.Mała, ale za to potrzebna inwestycja z punktu widzenia mieszkańców została niedawno zakończona w ul. Strykowskiej(przy rynku targowym). Chodzi o odc. od ul. Słonecznej 
do ul. Czystej. W ramach przedsięwzięcia po obydwu stronach jezdni powstał nowy chodnik oraz nawierzchnia asfaltowa. Całość kosztowała nieco ponad 151 tys. zł.Kończy się także długo oczekiwana przebudowa ul. Cichej. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji na całym odcinku wybudowano kanalizację sanitarną, a także nowe chodniki. 
W tym momencie odtwarzana jest nawierzchnia bitumiczna. Za zadanie odpowiada Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN. Miasto na ten cel przeznaczyło ok. 260 tys. zł.(Os. Rawka ) ul. Bohaterów Westerplatte w nowej odsłonieOd kilku tygodni mieszkańcy ul. Bohaterów Westerplatte - jednej z trzech głównych ulic 
na osiedlu Rawka, mogą cieszyć się nową nawierzchnią. Pod koniec października zakończono bowiem przebudowę całego odcinka. W ramach zadania oprócz nowej jezdni, powstały także chodniki i zjazdy do posesji. Dodatkowo w kilku miejscach wykonano studnie chłonne. Całość kosztowała ok. 805 tys. zł. W przyszłym roku przebudowa czeka kolejną ulicę – Gen. Berlinga.(Os. Widok) Ul. Marii Skłodowskiej-Curie w remoncie do końca miesiąca

Do końca listopada kierowcy wjeżdżający do Skierniewic od strony Bolimowa – drogą wojewódzką nr 705 mogą napotkać na utrudnienia. Od połowy tygodnia trwa bowiem remont nawierzchni w ul. Marii Skłodowskiej – Curie. W ramach zadania na odc. od granicy miasta do ul. Armii Krajowej powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki. Miejscowo wymieniona zostanie również podbudowa. Poprawi się także oświetlenie. Stare oprawy zostaną bowiem  zastąpione „ledowymi”. Warto dodać, że zadanie kosztować będzie ponad 692 tys. zł.Jeśli już mowa o os. Widok mała inwestycja została właśnie wykonana przez pracowników Zakładu Utrzymania Miasta. Chodzi o wydzielenie dojazdu od ul. Widok do ul. Wagnera 4/1 – 4/7 wraz z utwardzeniem terenu. Tym samym dojazd do skierniewickiej ciepłowni – siedziba Klubu Seniora „Ustronie” stał się teraz łatwiejszy.
 

To nie koniec zadań w tej części miasta. Wraz z końcem listopada przy ul. Armii Krajowej (rejon ul. Tetmajera) powstanie także zatoka postojowa, peron dla wysiadających oraz fragment chodnika, a wszystko po to, aby jeszcze bardziej usprawnić i ułatwić komunikację miejską skierniewiczanom.

(Zadębie) Ul. Modrzewskiego już po remoncie
Tegoroczny sezon inwestycyjny po raz kolejny nie ominął. os. Zadębie. Tym razem drogowcy pojawili się przy ul. Modrzewskiego, gdzie na odc. od ul. Lipowej do ul. Młynarskiej powstała nowa droga z chodnikami i kanalizacją. Trzeba przyznać, że to ustronne miejsce w jednej z piękniejszych części naszego miasta, prezentuje się teraz jeszcze bardziej okazale. Całkowity koszt zadania to ponad 430 tys. zł.

Jednocześnie zwracamy się prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania. Za utrudnienia przepraszamy!  
 
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 25

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe