Strona główna
piątek, 24 listopada 2017 r.
Imieniny: Emma, Roman

Złoto i brąz skierniewickich - Goryli na Mistrzostwach Polski

Strona główna » Aktualności » Złoto i brąz skierniewickich - Goryli na Mistrzostwach Polski

data dodania: 2017-11-08 11:59:00

Złoto i brąz wywalczyli zawodnicy skierniewickiej Academii Gorilla podczas XIII Mistrzostw Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu. Na trzecim miejscu podium stanął również zawodnik Karate Kyokushin Piotr Muras podczas XVIII Turnieju Karate Kyokushin w Józefowie.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters +94,3kg wywalczył Łukasz Karwat. Drugi z naszych reprezentantów, Patryk Maciejak w niebieskich pasach w kategorii junior - 89,3 kg sięgnął po brąz, przegrywając dopiero w walce o wejście do finału. - Mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza sezonu. W imprezie wzięło udział blisko 1200 zawodników z najlepszych polskich ośrodków, co świadczy o randze zawodów.- Na takich imprezach nie ma łatwych zwycięstw ale ciężka praca na treningach opłaciła się – podsumował występ Maciej Moskwa, trener Jiu Jitsu w AGS. Brązowy medal zdobył również skierniewiczanin Kamil Kobus (kategoria adult purpurowy -82.3 kg), reprezentujący tym razem barwy warszawskiej Academia Gorila.

Piotr Muras trzeci w Józefowie

Z kolei karateka Piotr Muras wystartował w 18. Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa w kategorii Senior Kumite -90 kg. W walce o finał uległ nieznacznie na punkty tegorocznemu brązowemu medaliście MP Pawłowi Tokarzewskiemu. - Walka była bardzo wyrównana. Dwóch sędziów wskazało dogrywkę, co naszym zdaniem było dobrą decyzją. Szalę na korzyść zawodnika z Radzymina przechylił jeden głos sędziego. To był świetny weekend w wykonaniu moich podopiecznych – relacjonuje Przemysław Matuszewski główny trener Academia Gorila Skierniewice. W turnieju w Józefowie walczyło blisko 300 zawodników 29 klubów z Polski, Litwy i Rosji.

Zawodnikom gratulujemy i czekamyu na kolejne dobre informacje!

czytano: 258 razy

autor: Um Skierniewice