Imieniny: Emma, Roman

Udany start Ósemki w II Lidze Koszykówki Kobiet

Strona główna » Aktualności » Udany start Ósemki w II Lidze Koszykówki Kobiet

data dodania: 2017-11-08 10:02:29

Trzy mecze, trzy zwycięstwa i komplet punktów, a w pokonanym polu rywalki z Łodzi, Radomia i Żyrardowa – takim dorobkiem mogą pochwalić się zawodniczki prowadzone przez trenera Adriana El-Warda, które debiutują w rozgrywkach II  Koszykarskiej Ligi Kobiet! Brawo dziewczyny, tak trzymać!

Przypomnijmy, że skierniewiczanki po raz pierwszy w historii skierniewickiej koszykówki mają okazję rywalizować w Międzywojewódzkiej II Lidze Koszykówki Kobiet. To zupełnie nowy rozdział dla żeńskiej sekcji, która powstała dopiero sześć lat temu. Dzięki udziałowi w seniorskich rozgrywkach oraz rywalizacji z utytułowanymi zespołami, młode koszykarki mają niepowtarzalną okazję do swojego sportowego rozwoju. Na ten moment dziewczyny radzą sobie na tym szczeblu bardzo dobrze. W trzech meczach rzuciły już 288 punktów, tracąc 193. Ale po kolei.

Wygrana w debiucie! UKS Trójka - MKS Ósemka 67:79!

Pierwszy mecz zawodniczki Ósemki rozegrały na wyjeździe w Żyrardowie z miejscowym zespołem UKS Trójka. Początek należał zdecydowanie do drużyny trenera El-Warda, a pierwsze historyczne punkty dla Ósemki rzuciła kapitan zespołu Patrycja Stangreciak. Szybkie kontry oraz wysoka skuteczność spowodowały, że Ósemka wyszła na ponad dziesięciopunktowe prowadzenie, które z każdą kolejną minutą rosło. Taka sytuacja miała miejsce do połowy drugiej kwarty, gdy nieszczęśliwie nogę w stawie skokowym skręciła najlepsza na parkiecie Karolina Zaborska. Zespół z Żyrardowa zaczął powoli odrabiać straty, jednak kontrolę nad meczem ciągle miały zawodniczki Ósemki. Problemy z faulami wymusiły dużą rotację w zespole Skierniewic i w trzeciej kwarcie na parkiecie zameldowała się już każda z dziewczyn. Bardzo cieszy fakt, że udanie swoją przygodę z dorosłą koszykówką zaczęły najmłodsze w zespole 14- letnie: Łucja Gędek i Julia Świech, które wpisały się na listę strzelców. Ostatecznie Ósemka Skierniewice wygrywa swoje inauguracyjne spotkanie w II Lidze Koszykówki Kobiet 79:67.

Punkty zdobyły: Julia Zbudniewek 15, Karolina Zaborska i Patrycja Stangreciak po 13, Marta Piątek 12, Lucyna Sawicka i Aleksandra Śmiałek po 10, Julia Świech 4 i Łucja Gędek 2.

Zwycięski bój z Łodzią w drugiej serii gier!
MKS Ósemka – AKS Koszykówka Łódź 75:73.

Prawdziwy koszykarski horror z happy endem mogli oglądać kibice, którzy obejrzeli nasze zawodniczki w drugiej kolejce spotkań. Tym razem dziewczyny podejmowały utytułowany zespół AKS Koszykówka Łódź! Pierwsza kwarta to dominacja przyjezdnego zespołu, który grał na bardzo wysokiej skuteczności rzutowej. Druga to dalsze powiększanie przewagi przez AKS, który na dwie minuty przed przerwą prowadził już 24:40. Wtedy sygnał do ataku dała Lucyna Sawicka i po paru szybkich kontrach i efektownym rzucie za 3 punkty w ostatniej sekundzie pierwszej połowy Julii Zbudniewek Ósemka zniwelowała straty do zaledwie 7 punktów. Kolejne minuty meczu przebiegały w bardzo twardej i wyrównanej walce kosz za kosz. Jednak to AKS cały czas był na prowadzeniu i celnymi "trójkami" kontrolował wynik. W ostatniej odsłonie za limit fauli boisko musiały opuścić Lucyna Sawicka oraz kapitan zespołu Patrycja Stangreciak. Na półtorej minuty do końca po rzutach osobistych Juli Zbudniewek na tablicy widniał wynik 68:70 dla drużyny z Łodzi. Wtedy ciężar gry na swoje barki wzięły na siebie Marta Piątek, która zatrzymywała rywalki pod bronionym koszem oraz walcząca z urazem Karolina Zaborska, która rzuciła 5 z 7 ostatnich punktów dla Ósemki. Ostatecznie po bardzo emocjonującym do ostatnich sekund spotkaniu Skierniewice ograły Łódź 75:73. Prawdziwym 'szóstym graczem" naszej drużyny byli licznie zebrani kibice, którzy swoim dopingiem i wiarą w zwycięstwo zagrzewali dziewczyny do walki. Dziękujemy!

Punkty zdobyły: Karolina Zaborska 19 (5 asyst, 5 przechwytów), Patrycja Stangreciak 18 (2/4 za trzy punkty, 5 asyst), Lucyna Sawicka 12 ( 6/6 za dwa punkty), Marta Piątek 10 (11 zbiórek), Julia Zbudniewek 10 (6 zbiórek), Aleksandra Śmiałek 4 (6 zbiórek) oraz Roksana Bala 2.

Pogrom w Radomiu! MKS Kottrans Ekonomik – MKS Ósemka 53:134

W trzeciej kolejce spotkań skierniewiczanki potwierdziły, że oswoiły się już z drugoligowymi parkietami, nie dając najmniejszych szans rówieśniczkom z Radomia, wygrywając różnicą ponad 80 punktów! Początek spotkania był dość wyrównany. Twardo i ambitnie grające radomianki zaskoczyły nasze dziewczyny. Sygnał do ataku dała najlepsza tego dnia na parkiecie, powracająca po kontuzji Karolina Zaborska. Liderka zespołu rozegrała niesamowite spotkanie, zdobywając niezwykle rzadko spotykane na koszykarskich parkietach quarter-double! W ciągu 30 minut przebywania na parkiecie zanotowała 27 punktów, 11 zbiórek, 10 asyst i 11 przechwytów! Dzięki szybko powiększającemu się prowadzeniu na parkiecie szybko pojawiły się zmienniczki podstawowej piątki i każda z nich mogła pochwalić się zdobyczą punktową.

Świetne zawody rozegrała Ola Śmiałek autorka 16 punktów i 11 zbiórek. Kolejny raz skutecznością błysnęła Lucyna Sawicka, która trafiła 9 z 12 rzutów za 2 punkty i uzbierała w sumie 24 oczka Punkt mniej zdobyła podkoszowa Marta Piątek, która dodała do tego 7 asyst i 3 bloki. Cieszy postawa najmłodszych w zespole: Julii Świech coraz pewniej czuje się w dorosłej koszykówce i ze starszymi rywalkami zdobyła 7 punktów i pięciokrotnie zbierała piłki z tablicy. Również druga przedstawicielka rocznika 2003 zanotowała dobry występ, Łucja Gędek do 3 "oczek" dodała 3 asysty. Wszechstronnie zagrały: kapitan zespołu Patrycja Stangreciak (12 punktów, 8 asyst i 6 przechwytów) oraz skrzydłowa Julia Zbudniewek (15"oczek", 7 zbiórek i 4 asysty). Dobrą zmianę dała Roksana Bala, która skutecznie rozgrywała akcje i kończyła kontrataki. Swoje pierwsze ligowe punkty zdobyła Zosia Zbrożek, a debiut na drugoligowych parkietach zaliczyła Patrycja Zakrzewska. Ósemka ostatecznie bardzo wysoko wygrywa w Radomiu i jest jednym z dwóch zespołów bez porażki w II lidze kobiet.

9 listopada do Skierniewic przyjeżdża lider!
O 19:30 gramy z Polonią Warszawa!

Drugą drużyną z takim bilansem jest SKK Polonia Warszawa i to właśnie z tym rywalem przyjdzie się spotkać skierniewiczankom w następnej kolejce spotkań. Zespół ze stolicy jest murowanym kandydatem do awansu na zaplecze ekstraklasy. Polonia w czterech meczach gromiła swoich przeciwników średnio prawie 50 punktami różnicy, nie dając im nawet przez chwilę szans na złapanie kontaktu. To wszystko stawia Polonię w roli zdecydowanego faworyta w meczu z Ósemką.

W takich meczach na pewno przyda się gromki doping podobny do tego, który kibice zgotowali na pierwszym bardzo emocjonującym meczu z Łodzią. Mecz z SKK Polonią Warszawa odbędzie się 9 listopada (czwartek) o godz.19:30 na hali OSiR nr.3 przy ul .Tetmajera 7 w Skierniewicach.

Klub oraz dziewczyny serdecznie zapraszają!

czytano: 227 razy

autor: Um Skierniewice