Strona główna
środa, 18 października 2017 r.
Imieniny: Hanna, Klementyna

Unia Skierniewice gromi Zawiszę i powiększa prowadzenie w tabeli IV ligi

Strona główna » Aktualności » Unia Skierniewice gromi Zawiszę i powiększa prowadzenie w tabeli IV ligi

data dodania: 2017-10-09 15:16:49

Piłkarze Unii Skierniewice rozgromili w Pajęcznie tamtejszą Zawiszę 0:9, notując 10 zwycięstwo w IV lidze i utrzymując pozycję lidera tabeli! Bohaterem unitów był strzelec pięciu bramek Patryk Bojańczyk.

Po sensacyjnej porażce w Okręgowym Pucharze Polski, podopieczni trenera Rafała Smalca udali się do Pajęczna by sięgnąć po kolejne trzy punkty i odbudować zaufanie kibiców. Skierniewiczanie to zadanie wykonali perfekcyjnie, rozbijając Zawiszę aż 0:9.

Od pierwszych minut spotkania, podrażniona pucharową przegraną Unia, chciała jak najszybciej  wyjść na prowadzenie. Cel udało się osiągnąć już w 11 minuce, kiedy to wynik otworzył Patryk Bojańczyk, wykańczając podanie Adriana Budki z rzutu rożnego. Losy meczu rozstrzygnęły się w zasadzie w kolejnych dwudziestu minutach. W tym czasie unici trafiali do bramki gospodarzy trzykrotnie. Najpierw swojego czternastego gola w sezonie ustrzelił Sabiłło, a następnie kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Pomianowski, który podwyższył na 0:3.W 29 minucie, kolejne trafienie dołożył Bojan, który wykończył fantastyczną, zespołową akcję całego zespołu. Jeszcze przed przerwą wynik na 0:5 ustalił Kamil Sabiłło.

Na drugie 45 minut trener desygnował do gry dwóch rezerwowych. Za Pomianowskiego wprowadzając Nierobisza, a za "Koziołka", Wyszogrodzkiego. Zmiany tylko napędziły skierniewiczan, którzy tego dnia byli zabójczo skuteczni. Zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry było już 0:6, a trzecie trafienie zanotował nasz super strzelec Sabiłło. W 52 minucie kolejną bramkę dla naszych strzelił Bojańczyk. Chwilę później w miejsce Sabiłło wszedł Felisiak, a Łojszczyka zmienił Kolus. W 59 minucie Zawisza przyjęła kolejny cios, a do bramki znów trafił Bojan i było 0:8. Trener Smalec przeprowadzał kolejne roszady w składzie. Na boisku zameldowali się jeszcze Melon, Amroziński i Bartosik, a gra nie ulegała zmianie. Z porzodu cały czas brylował Bojańczyk, który w 74 minucie popisał się kapitalną indywidualną akcją podwyższając na 0:9 dla niebiesko-żółtych.

Tym samym Unia Skierniewice utrzymała prowadzenie w tabeli IV ligi. Co ważne dzięki porażce dotychczasowego wicelidera z Poddębic, Unia ma już pięć oczek przewagi nad drugą Wartą Działoszyn i szęść nad wspomnianym Nerem Poddębice.Kolejne spotkanie, już za tydzień przy ul. Pomologicznej. Naszym rywalem będzie Pilica Przedbórz. Zapraszamy na trybuny!

ZAWISZA PAJĘCZNO - UNIA SKIERNIEWICE 0:9
5x Bojańczyk (11', 29',52',59', 74'), 3x Sabiłło (20"40',49'), Pomianowski (22')

SKŁAD: Jaroszko(62' Melon) - Kozieł(49' Wyszogrodzki), Czaplarski, Wojciechowski, Łojszczyk(55' Kolus) - Kiwała, Kowalczyk(62' Bartosik), Pomianowski(46' Nierobisz), Budka(62' Amroziński) - Bojańczyk, Sabiłło(55' Felisiak)

czytano: 322 razy

autor: Um Skierniewice