Strona główna
niedziela, 19 listopada 2017 r.
Imieniny: Elżbieta, Faustyna

Święto Boksu w Skierniewicach - relacja

Strona główna » Aktualności » Święto Boksu w Skierniewicach - relacja

data dodania: 2017-10-09 14:17:12

To było prawdziwe święto boksu w Skierniewicach. Na ringu oglądaliśmy nie tylko początkujących pięściarzy, ale przede wszystkim polskie legendy tej dyscypliny sportu. Oklaskiwaliśmy szalone akcje Rafała Jackiewicza oraz mocne ciosy Norberta „Norasa” Dąbrowskiego w walce wieczoru. Podziękowaliśmy za wieloletnią karierę Łukaszowi Maszczykowi, a także gościliśmy utytułowanych polskich sportowców: Iwonę Guzowską, Pawła Skrzecza, Zofię Klepacką i Mariusza Wikinga Wacha! Kto nie był, niech żałuje! 

Co to był za wieczór w Skierniewicach! Krew, brawurowe akcje, wzruszające pożegnania, legendy polskiego bosku i piękne kobiety - tego nie brakowało podczas I Skierniewickiej Gali Boksu Zawodowego i Olimpijskiego, która w minioną sobotę, 7 października odbyła się na hali OSiR. Na widowisko przybyło kilkuset sympatyków tej dyscypliny sportu. 

Już od samego rana tematem numer jeden w naszym mieście była gala boksu. O godz. 12:30 rozpoczęła się konferencja prasowa podczas której miało miejsce tradycyjne ważenie zawodników. Wieczorem kibice obejrzeli emocjonujące walki. Jako pierwsi na ring wyszli młodzi zawodnicy ze Skierniewic i Sochaczewa. Następnie przyszła pora na walki olimpijskie. W szranki stanęli  Hubert Stefankiewicz – Krzysztof KamińskiKarol Wojtas – Filip MyśliwskiJarosław Gałązka – Adrian Cygan oraz Jakub Traczewski – Kacper Czapla. Kolejnym punktem programu był polsko-ukraiński pojedynek pomiędzy Joanną Bromą, a Katią Pryschliak. W dalszej kolejności na ring wyszedł doskonale wszystkim znany Rafał Jackiewicz, który w walce pokazowej zmierzył się Piotrem Bisem. Ostatecznie o wyniku zdecydowali kibice, którzy jednogłośnie Puchar Prezydenta Krzysztofa Jażdżyka przyznali bardziej utytułowanemu Jackiewiczowi. Wisienką na torcie była niewątpliwie walka utytułowanego Norberta Norasa Dąbrowskiego z Ukraińcem Oleksandrem Haraschenko. Popularny „Noras” bez problemów pokonał przez techniczny nokaut niżej notowanego rywala, potwierdzając wysoką dyspozycję. Dla Dąbrowskiego było to przetarcie przed pojedynkiem rewanżowym z Jordanem Kulińskim. Ta walka odbędzie się 13 października w Nowym Dworze Mazowieckim.
 

Podczas gali odbyła się też licytacja rękawic Łukasza Maszczyka, który tego dnia w Skierniewicach zakończył swoją wieloletnią karierę. Cała kwota (2500 zł) została przeznaczona na specjalny rower handbike do zawodów międzynarodowych dla Piotra Małka, niepełnosprawnego sportowca, który zamierza wystartować podczas paraolimpiady w Tokio. To właśnie w Skierniewicach marzenie zawodnika weszło na kolejny etap – realizacji. 

W sobotni wieczór nie brakowało również gwiazd polskiego sportu. Oprócz Rafała Jackiewicza, Norberta „Norasa” Dąbrowskiego i Łukasza Maszczyka na hali mogliśmy spotkać Mariusza „Wikinga” Wacha, Iwonę Guzowską, Pawła Skrzecza, króla polskich kibiców Andrzeja Bobowskiego, Piotra Małka, Zofię Klepacką i prowadzącego galę Piotra Dzięcielskiego. 
 

KONFERENCJA PRASOWA I WAŻENIE ZAWODNIKÓW
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

czytano: 891 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 25

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe