Strona główna
środa, 18 października 2017 r.
Imieniny: Hanna, Klementyna

Plażowe boiska oficjalnie otwarte

Strona główna » Aktualności » Plażowe boiska oficjalnie otwarte

data dodania: 2017-10-02 12:30:22

Po trzy boiska do siatkówki plażowej oraz „piaskowych” odmian badmintona i tenisa, po jednym do beachsoccera i piłki ręcznej – taki kompleks został otwarty (1.10) przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach. To odpowiedź na coraz większe zainteresowanie piłką plażową w naszym mieście. 

W niedzielę, 1 października uroczyście otwarto kompleks boisk plażowych zlokalizowanych za sztucznym boiskiem przy ul. Pomologicznej. Inwestycja, która rozpoczęła się w sierpniu jest odpowiedzią miasta na rosnące zapotrzebowanie na tego typu obiekty. Obecny podczas otwarcia prezydent Krzysztof Jażdżyk zapewnił, że inwestycja powiodła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników OSiR oraz sponsorów, którzy wydatnie wsparli projekt finansowo – To jest bardzo dobra wiadomość jeśli się oddaje inwestycje, a jeśli robi się to przy udziale środków, które przekazują sponsorzy, to tym bardziej cieszy. Dziękuję serdecznie, bo dzięki ich wsparciu, dziś mamy wspaniały kompleks boisk dla mieszkańców naszego miasta. 
 

Prezydent zaznaczył, że bardzo często, te małe zadania inwestycyjne cieszą najbardziej. Przypomniał też o nie tak dawnym otwarciu siłowni na „starej” hali oraz ocenił infrastrukturę sportową w mieście - Myślę, że Skierniewice stoją sportem nieźle jeśli chodzi o infrastrukturę, chociaż zawsze może być lepiej. Dziś otwieramy kompleks boisk plażowych. Kilka tygodni temu byliśmy na otwarciu kolejnej siłowni. Może to nie są jakieś bardzo duże inwestycje, ale z punktu widzenia sportowców bardzo potrzebne. 

Potrzebne i solidnie wykonane. Ośrodek Sportu i Rekreacji z największą dokładnością przykładał się do realizacji tego projektu o czym zapewniał sam prezes Marek Kujawski. - Chcemy, aby boiska były solidnie przygotowane. Postaramy się o specjalne wzmocnienia, żeby nie doszło do niepotrzebnych usterek w późniejszym czasie. Dobraliśmy także odpowiedni piasek płukany - ponad 600 ton, który zapewni komfortowe użytkowanie obiektu.
 

Przypomnijmy, że w miniony weekend skierniewiczanie zyskali: po trzy boiska do piłki siatkowej (9x18), badmintona i tenisa ziemnego oraz jedno boisko do beachsoccera (40x19) i piłki ręcznej. Na obiektach będzie można zagrać także w coraz bardziej popularne boule. Posłużą one nie tylko klubom sportowym, ale również mieszkańcom, którzy aktywnie będą mogli spędzić wolny czas. Z pewnością wzbogaci się również sportowa oferta miasta, a w kalendarzu imprez zagoszczą nowe turnieje. Zadanie kosztowało ok. 80 tys. zł przy udziale sponsorów: Hurtownia materiałów budowlanych PAWKO, Paweł Krulik MATRIX-BRUK, Emilian Rózga, Konrad Popek Betronika PED-BRUK, Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN Sp. z o.0., Zakład Utrzymania Miasta Sp. Z o.o. oraz Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. Serdecznie dziękujemy za wsparcie! 

Basen i rozbudowa stadionu miejskiego

Podczas spotkania prezydent Jażdżyk zapewnił, że to nie koniec inwestowania w infrastrukturę sportową w Skierniewicach. W niedzielę zapowiedział kolejne dwa duże zadania, które w przyszłym roku wystartują w naszym mieście. - Przed nami kolejne dwa duże zadania sportowe. Po pierwsze, w przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę basenu, aquaparku – centrum sportów wodnych na ulicy Sobieskiego, przy naszych odwiertach, gdzie będzie można korzystać ze źródeł solankowych. I druga inwestycja związana ze świetnymi wynikami Unii Skierniewice. III liga zbliża się do Skierniewic dużymi krokami. Pora zatem wziąć się za rozbudowę stadionu.
 

czytano: 532 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Pażdziernik 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 34

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe