Strona główna
sobota, 18 listopada 2017 r.
Imieniny: Roman, Tomasz

Koniec zmagań z trudną rzeczywistością

Strona główna » Aktualności » Koniec zmagań z trudną rzeczywistością

data dodania: 2017-07-14 11:22:34

Zbyt wąskie drzwi, strome schody, ciasne pomieszczenia – to codzienność dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skierniewicach. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie od lat zmagają się utrudnieniami w budynku przy ul. Waryńskiego. Na szczęście już wkrótce to się zmieni. 

Przy ul. Nowobielańskiej powstaje obiekt, który znacząco poprawi komfort życia podopiecznych WTZ. Na początku roku skierniewiccy radni zgodzili się na budowę nowoczesnego obiektu rehabilitacji zawodowej i społecznej dla osób niepełnosprawnych. Okazało się, miasto i jego mieszkańcy zyskali podwójnie. Ta inwestycja w infrastrukturę społeczną, warta 3,8 mln zł, uzyskała ponad 2,4 mln zł. dofinansowania z funduszy zewnętrznych.


– Był taki moment, że traciliśmy nadzieję na odmianę naszego losu. Mieliśmy bardzo skromne oczekiwania. Wydawało się nam, że jak zyskamy 100 metrów kwadratowych powierzchni, to i tak będzie dużo. Tymczasem prezydenci podpowiadali, że to jest inwestycja przyszłościowa i trzeba myśleć o rozwoju naszej działalności. Jesteśmy pełni uznania dla zespołu projektowego, który poświęcił nam bardzo wiele czasu. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – zaznacza Bogumiła Krakowiak, Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Sprawni Inaczej.

Do końca tego roku powstanie obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, na rzucie w kształcie litery „L”. Wejście główne będzie zlokalizowane od ul. Nowobielańskiej. Budynek zostanie wyposażony w 8 pracowni terapii zajęciowej, a także salę do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Pozwoli to skutecznie wykorzystać potencjał nowej siedziby, która zarazem otworzy dalsze możliwości rozwoju warsztatów.

– Nareszcie zajęcia będą powierzchniowo dostosowane do naszych potrzeb. Będziemy mieć większą salę rehabilitacji, skończy się ćwiczenie w dwóch turach. Osoby na wózkach nie będą miały kłopotu z poruszaniem się między pomieszczeniami – ocenia możliwości nowego obiektu Urszula Woźniak, kierownik WTZ przy Stowarzyszeniu Sprawni Inaczej.

 

 

czytano: 1964 razy

autor: Um Skierniewice

Zmieniamy oblicze Warsztatów Terapii Zajęciowej

Na konto skierniewickiego Ratusza wpłynęła kwota ponad 2,4 mln zł. Jest to efekt podpisanej dziś umowy na dofinansowanie budowy budynku rehabilitacji zawodowej i społecznej dla osób ...
dalej

3 mln zł zasilą miejski budżet

Kolejna bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta. Miasto Skierniewice otrzymało blisko 3 mln zł dofinansowania na realizację dwóch zadań z zakresu infrastruktury społecznej. Pieniądze ...
dalej
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 16

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe