Strona główna
niedziela, 19 listopada 2017 r.
Imieniny: Elżbieta, Faustyna

3 mln zł zasilą miejski budżet

Strona główna » Aktualności » 3 mln zł zasilą miejski budżet

data dodania: 2017-04-04 14:33:56

Kolejna bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta. Miasto Skierniewice otrzymało blisko 3 mln zł dofinansowania na realizację dwóch zadań z zakresu infrastruktury społecznej. Pieniądze te nieporównywalnie poprawią codzienne funkcjonowanie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Pierwsze dofinansowanie w kwocie ponad 2,4 mln złotych pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Pieniądze przeznaczone będą na budowę budynku rehabilitacji zawodowej i społecznej dla osób niepełnosprawnych w Skierniewicach, czyli doskonale wszystkim znanych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Dotychczasowy budynek WTZ-ów przy ul. Waryńskiego nie odpowiada już współczesnym standardom. Dlatego Rada Miasta i Prezydent zdecydowali aby wybudować obiekt od podstaw przy ul. Nowobielańskiej. Budynek będzie jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, na rzucie w kształcie litery „L”. Wejście główne do budynku zlokalizowane będzie od strony ul. Nowobielańskiej. W budynku znajdować się będzie 8 pracowni terapii zajęciowej:
- pracownia umiejętności społecznych,
- pracownia techniczna,
- pracownia plastyczna,
- pracownia „szkoła życia”,
- pracownia przygotowania zawodowego,
- pracownia gospodarstwa domowego,
- pracownia rękodzielnicza,
- pracownia komputerowa,
 
W obiekcie znajdować się będzie także sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych. W części budynku, od strony ul. Nowobielańskiej wyodrębniona będzie część administracyjna dla MOPR. Na terenie działki wykonany zostanie także budynek garażowo-gospodarczy z wiatą śmietnikową. Przy dofinansowaniu jakie otrzymało miasto w wysokości ok. 60% wartości całej inwestycji można być niemal pewnym, że do końca roku obiekt zostanie oddany do użytku.

Drugie dofinansowanie w kwocie 450 tys zł. pochodzi ze źródeł krajowych, a konkretnie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pieniądze posłużą do zmodernizowania i przebudowania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w dawnym budynku bursy ZSZ nr 2 przy ul. Rybickiego. Realizacja zadania obejmować będzie kompletną przebudowę 3 piętra budynku, nowy rozkład pomieszczeń odpowiadający wprowadzonej funkcji oraz specjalną aranżację i dostosowanie dla potrzeb osób korzystających z pomocy Poradni, w tym niepełnosprawnych. Kwota dofinansowania pokryje ponad połowę kosztów przebudowy Poradni, a cała inwestycja powinna zakończy się z końcem listopada br.
 
Poniżej zdjęcia z realizowanej własnie inwestycji budowy budynku rehabilitacji zawodowej i społecznej.
 

 

czytano: 3078 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 28

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe