Strona główna
środa, 29 marca 2017 r.
Imieniny: Marek, Wiktoria

Mistrzostwa Polski w pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim - wyniki

Strona główna » Aktualności » Mistrzostwa Polski w pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim - wyniki

data dodania: 2017-03-16 10:03:45

W miniony weekend 17 i 18-letni pływacy UKS NAWA Skierniewice wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim. Na pływalni "Słowianka" wystartowało w sumie 415 zawodników z 119 klubów z całego kraju. Skierniewiczanie tym razem nie zdobyli medalu, ale wrócili bogatsi o kolejne cenne doświadczenie i nowe rekordy życiowe.

Przed szczególnie trudnym zadaniem stanęli 17-latkowie, którzy musieli mierzyć się z o rok starszymi kolegami. Pięciu skierniewickich pływaków z rocznika 1999 i 2000 uzyskało w tegorocznym czempionacie wspaniałe rezultaty, osiągając na krótkim basenie swoje nowe rekordy życiowe. Znakomitymi występami popisał się Szymon Dębski, który aż dwukrotnie awansował do finału B w swoim ulubionym stylu motylkowym na dystansach 100 i 200 mW sesji finałowej wśród drugiej dziesiątki najlepszych zawodników mistrzostw na obu tych dystansach zajął wspaniałe trzecie miejsca.

17-letnia Kornelia Walz wystąpiła w czterech pływackich stylach na 50-metrowych dystansach oraz w konkurencji 100 m stylem zmiennym. Podczas startów dwukrotnie dostała się do ścisłej pływackiej czołówki najlepszych zawodniczek w kraju. Kornelia w finałowych sesjach mistrzowskich zajęła wysokie szóste miejsce, ścigając się na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych sprinterek płynąc na 50 m stylem dowolnym. Swoją wszechstronność Kornelia udowodniła także stylem grzbietowym i stylem motylkowym. W konkurencji 50 m rywalizowała w finale B wśród drugiej dziesiątki, uzyskując w obu tych stylach dziewiąte miejsca.

Całodzienny program startów kończyły rywalizacje sztafet. Nasza juniorska reprezentacja w składzie: Bartosz Brodowski, Mateusz Chmielowiec, Łukasz Chmielowiec i Szymon Dębski wypadła bardzo interesująco. Ścigając się z najlepszymi reprezentantami pływackich klubów w konkurencji 4x200 m stylem dowolnym zajęli dwunaste miejsce i dwukrotne siedemnaste na dystansach 4x100 m dowolnym i 4x100 m zmiennym. Pływanie nie jest łatwym sportem. Młodzi zawodnicy muszą kontynuować treningi przez wiele lat, jednocześnie łącząc je z nauką w szkole średniej, tym bardziej gratulujemy wspaniałych wyników.

czytano: 74 razy

autor: Um Skierniewice

Alicja Ulicka trzecia w Pucharze Polski Seniorów

Znakomite informacje dotarły do nas z Kozienic. Podczas rozgrywanego tam Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, reprezentantka UKS Nawa Skierniewice, Alicja Ulicka wywalczyła brązowy ...
dalej

Alicja Ulicka - Mistrzynią Polski Juniorów

Życiowy sukces skierniewickiej pływaczki podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach.  Reprezentantka klubu UKS Nawa – Alicja Ulicka wywalczyła bowiem dwa medale (złoto ...