Imieniny: Elżbieta, Faustyna

Alicja Ulicka - Mistrzynią Polski Juniorów

Strona główna » Aktualności » Alicja Ulicka - Mistrzynią Polski Juniorów

data dodania: 2017-03-16 09:33:27

Życiowy sukces skierniewickiej pływaczki podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach.  Reprezentantka klubu UKS Nawa – Alicja Ulicka wywalczyła bowiem dwa medale (złoto i brąz) i tytuł Mistrzyni Polski Juniorów do lat 16.

W drugim tygodniu Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów najlepsi 16-letni zawodnicy
w kraju spotkali się w Gliwicach. Na pływalni „Olimpijczyk” pomiędzy 443 zawodnikami z 131 klubów znakomicie zaprezentowali się pływacy UKS NAWA Skierniewice. Nasz 9-osobowy zespół szesnastoletnich pływaków potwierdził znakomitą formę sportową, poprawiając w każdym starcie swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Największe sukcesy odnotowała nasza grzbiecistka Alicja Ulicka, która stawała na podium dwukrotnie. Pierwszy medal wywalczyła na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Po zaciętej rywalizacji nasza zawodniczka zdobyła złoto i tytuł  Mistrzyni Polski 16-latków, osiągając najlepszy wynik na tegorocznych mistrzostwach w roczniku 2001 wśród aktualnie startujących w tej konkurencji pływaczek. Jej klubowa koleżanka Julia Soliwoda płynąca w tej samej grupie, zajęła wysokie dziewiąte miejsce. Drugi medal, tym razem brązowy Alicja zdobyła w wyścigu na 100 m grzbietem. Na tym samym dystansie, dziesiąta była również Julia Soliwoda. O nie koniec dobrych informacji z Gliwic. Alicja była też o krok od kolejnego podium na dystansie 50 m stylem grzbietowym, ale po bardzo wyrównanej walce, zajęła ostatecznie czwarte miejsce – do medalu zabrakło 0:00,04. W finale B tego wyścigu Julia była druga, w drugiej dziesiątce najlepszych sprinterek stylu grzbietowego. Świetny występ nasza mistrzyni zanotowała także w sprincie w konkurencji 50 m stylem dowolnym, który dał jej kwalifikację do głównego finału i ostatecznie ósme miejsce.

Na mistrzostwach rywalizowały również skierniewickie sztafety. W tym roku w konkurencjach 4x100 m dowolnym i 4x200 m dowolnym, UKS NAWA wystawiła reprezentację w składzie: Jakub Nowakowski, Maciej Perzankowski, Dawid Stefanowski i Aleks Tarnowski. Chłopcy zajęli w tych wyścigach dziewiętnaste i piętnaste miejsce. A w sztafecie w konkurencji 4x100 m stylem zmiennym popłynęli w składzie: Jakub Nowakowski, Maciej Perzankowski, Igor Smolczewski i Dawid Stefanowski, plasując się ostatecznie na szesnastej pozycji.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów w przyszłości!

czytano: 2156 razy

autor: Um Skierniewice

Mistrzostwa Polski w pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim - wyniki

W miniony weekend 17 i 18-letni pływacy UKS NAWA Skierniewice wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Gorzowie Wielkopolskim. Na pływalni "Słowianka" ...
dalej

Alicja Ulicka trzecia w Pucharze Polski Seniorów

Znakomite informacje dotarły do nas z Kozienic. Podczas rozgrywanego tam Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, reprezentantka UKS Nawa Skierniewice, Alicja Ulicka wywalczyła brązowy ...